Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

  • 22.05.2018

Dinar’dan Dört Adayımız Var

24 Haziran 2018 günü yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri öncesi son gün olan 21 Mayıs 2018 günü milletvekilliği aday listelerinin YSK’ya verilmesinin ardından Dinar’dan kaç tane adayın olduğu da ortaya çıktı.

Ak Parti’den Afyonkarahisar  Milletvekili Av. Özkaya bir kes daha aday listesine girerek Ak Parti’den beşinci kez aday olmayı başardı.

Milletvekili Özkaya,  2007, 2011, 2015 Haziran, 2015 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olarak gösterilmiş Ankara’da ve Afonkarahisar’ı Dinar’ı temsil etmişti.

CHP’ye İyi Sıralama, Ahmet Hakan Uyan’ın her kesimden oy alacağı kesin gözüyle bakılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar’a verilebilecek en iyi sırayı vermiş durumda. Mevcut milletvekili Av. Burcu Köksal’dan sonra ikinci sırayı alan Eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve İş Adamı Ahmet Hakan Uyan ikinci sıradan ötürü çok şanslı görülüyor.  Dinar’da Ahmet Hakan Uyan her kesimden oy alacağı kesin gözüyle bakılıyor. Bir önceki Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığında Dinar, Dazkırı, Evciler, Başmakçı ilçelerinde büyük hizmet etmiş dürüstlüğüyle insanların gönlünde yer almış ve tanınmış birisi olduğu içinde yabancılık çekmeden oy verecekleri iddea ediliyor.

Son Anda Değişti. Hatice Gökoğlu Sıralamaya Girdi.

CHP’de Afyonkarahisar milletvekilliği listesinde son dakika değişikliği yaşandı. CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan açıklanan listede ilk etapta son sıradaydı. Edinilen duyumlara göre İl Başkanı Demirkırkan’ın son sırayı almasına tepki vererek bu sırayı kabul etmediği ve onun yerine Dinar’dan Hatice Gökoğlu’nun son sıraya yerleştirildiği bilgisi alındı. Yani CHP’de Dinar’ı iki kişi temsil edecek.

İYİ Parti Listesi Harika

Merakla beklenen listelerin başında İYİ Parti yer aldı. Çünkü yeni kurulmuş bir partinin Milletvekilliği listeleri heyecanla bekleniyordu. Listenin başına Demokrat Parti’nin genel başkanı Gültekin Uysal yazıldı. İkinci sıraya ise Eski Bakan Abdülkadir Akcan yer aldı. İki isminde çok kaliteli ve seçmen üzerinde çok etkili olacağı konuşuluyor.

Saadet Partisi

Saadet Partisi Dinar’a son sırayı vererek geçtiğimiz dönem Milletvekilliği adaylığına seçilen iş adamı Yaşar Karakaya yazıldı. Saadet partisinin Afyonkarahisar genelinde ve özellikle Afyon belediye başkanlığı seçimlerinde iyi oy aldığı görülüyor. Dinar ilçemizde Yaşar Karakaya çok seviliyor.

MHP Listesi Tanınmış Olmadığı İddia Ediliyor

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar milletvekilliği listesinin Mehmet Taytak hariç diğerlerinin pek fazla tanınmadığı, dolayısıyla adayların çok büyük çaba sarf etmeleri gerektiği de belirtiliyor.

Açıklanan bu sonuçlara göre Dinar’ı milletvekilliği adaylığında Ali Özkaya, Ahmet Hakan Uyan, Hatice Gökoğlu ve Yaşar Karakaya temsil edecek. Bütün Dinarlı adaylarımıza sonsuz başarılar dileriz.