Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

AFYONKARAHİSAR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA DİNAR’DA ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

AFYONKARAHİSAR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA DİNAR’DA ÖĞRETMENLERLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
  • 26.02.2017

Parkala da düzenlenen Eğitim Bir-Sen Dinar, Dazkırı, Başmakçı, Evciler’den gelen Eğitim Bir-Sen üyeleri ile birlikte program başladı. İlk olarak Kuran-ı Kerim tilaveti arkasından yemek ikramı yapıldı. Daha sonra Eğitim Bir-Sen Dinar ilçe temsilcisi Murat Nail Üner’in konuşması başladı.

Murat Nail Üner konuşmasında şunları söyledi;

Sayın kaymakamım, sayın milletvekilim, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar şube başkanım, kıymetli ilçe milli eğitim müdürlerimiz, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1nolu şubemizin kıymetli yönetim kurulu, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri, siyasi partilerin değerli yöneticileri, çevre ilçelerimizin değerli belediye başkanları, kıymetli il genel meclis üyelerimiz, Sandıklı, Dazkırı, Başmakçı, Evciler’den gelen kıymetli misafirlerimiz, basınımızın güzide temsilcileri, öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye sevdalısı Eğitim Bir-Sen’imizin çok değerli mensupları birlik beraberlik yemeğimize hepiniz hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. 16 Nisan da istikbalimiz için istikrarımız için Türkiye de bir çok şeyin değişmesi için bir daha eski günlerin yaşanmaması için hainlere iş birlikçilerine her türlü ihanete karşı cevap vereceğiz. Genel başkanımız Ali Yalçın’ın ifadesi ile 15 Temmuz’un nöbetçisi 16 Nisan’ın evetcisiyiz dedi. Konuşmalarını yapmak üzere Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar şube başkanı Abdullah Çelik kürsiye davet edildi.

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar şube başkanı Abdullah  Çelik  konuşmasında;

Sayın milletvekilim, kaymakamım, yemeğimize iştirhak eden değerli katılımcı arkadaşlarım, çok değerli misafirler Eğitimciler Milli Sendikası Dinar ilçe temsilciliğimizin öncülüğünde çevre ilçelerle birlikte organize edilen bu yemeğimize hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Bu tür organizasyonlar bizim birliğimize beraberliğimize ve kardeşliğimize katkılar sunuyor. Bu organizasyonu gerçekleştiren Murat Beye ve çevre ilçe temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Sendikacılık emek mücadelesi yapılan alanlardır. Biz eğitimciler birliği sendikası olarak eğitim hizmet kolunda çalışanların sorunlarını çözmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Afyonkarahisar genelinde 400 binin üzerinde üyemiz var ve hükümetle tüm üyelerimiz için pazarlık yapıyoruz ve yeni haklar elde etmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Bu sene özel mücadelemiz evet mücadelesi. Bu bizim emekle mücadelemizdir. İstikrarın bozulduğu dönemlerde çok ciddi sıkıntılar yasıyoruz. Bu sıkıntıları yaşamamak için bu evet kampanyasına katılmaya davet ediyorum. İftiharımız milletvekilimiz Ali Özkaya bu mücadele için gece gündüz demeden çalışmalar yapıyor bizlerde bu kampanya için hep birlikte evet diyoruz. Dedi Konuşmasını yapmak üzere Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya kürsiye davet edildi.

Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya konuşmasında şunları söyledi;

Sayın kaymakamım, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar şube başkanım, kıymetli ilçe milli eğitim müdürlerimiz, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1nolu şubemizin kıymetli yönetim kurulu, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri, siyasi partilerin değerli yöneticileri, çevre ilçelerimizin değerli belediye başkanları, kıymetli il genel meclis üyelerimiz, Sandıklı, Dazkırı, Başmakçı, Evciler’den gelen kıymetli misafirlerimiz, basınımızın güzide temsilcileri, Eğitim Bir-Sen sendikasının çok değerli mensupları birlik beraberlik yemeğine hepiniz hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Bizleri bir araya getiren değerli Dinar Eğitim Bir-sen sendika başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum.  Allah bir kez daha bu aziz milleti darbelere mağdur bırakmasın. Değerli kardeşlerim bu gün anayasa ile ilgili konuşacağız fakat önce bölgemiz ile ilgili birkaç şey söyleyelim. 4 yıllık fakülte için binasına başlamayı düşünüyoruz. projesi bittikten sonra sponsor bir şirket ile görüştüm ve bu yıl inşallah başlıyacağız. Toki nin olduğu bölgeye 24 derslik ve 300 kişilik pansiyonlu imam hatip orta okulu ihalesi tamamlandı ve 2 binanın temeli de atıldı. Ceza evimizin olduğu yere 100 kişilik pansiyonun su basmanı bitti. Tatarlı ve Haydarlı kasabamızın lise ihtiyacları var bu yılda onlara başlayacağız. Başmakçı için 12 derslik imamhatip orta okulu inşaatına başlıyoruz. Anayasa konusuna gelince şimdi değişmenin tam zamanı diyoruz ve 332 millet vekil olacak ki değişim olsun. hayır diyenlere vatan haini diyemeyiz fakat hayır diyenlere bakıyoruz hep hükümete karşı kişiler olduğu için bizlerde onlardan yana olmamamız gerekiyor. Bizi bölmek isteyenlere, ayırmak isteyenlere karşı tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olacağız” dedi.

Etiketler: / / /