Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

BÖLGE SORUNLARIMIZ EKONOMİ ŞURASINDA

BÖLGE SORUNLARIMIZ EKONOMİ ŞURASINDA
  • 22.01.2019

BÖLGE SORUNLARIMIZ EKONOMİ ŞURASINDA
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 10. Ticaret ve Sanayi Şûrası, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da hazır bulundu.
Toplantıda TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu açılış konuşması yaptı. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım; Hükümetimiz’in istihdamı, ticareti ve sanayiyi destekleyen adımları, her kesime dokunan müjdeleri, iş dünyasının moralini ve şevkini artırdı. Şûralar’da dile getirdiğimiz pek çok önerinin hayata geçtiğini yaşayarak gördük. Bu vesile ile size, Bakanlarımız’a emek ve gayretlerinizden dolayı bu salonu dolduran müteşebbisler adına, camiam adına, Türk özel sektörü adına en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
“İŞ DÜNYAMIZIN YANINDAYIZ”
Toplantıda iş dünyasına seslenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Aynı mala, aynı hizmete, kur ve enflasyonla izah edilemeyecek zamlar yapmak yerine, işimizi geliştirip güçlendirerek kazancımızı artırmanın yollarını aramalıyız. Ekonomimizi büyütmek ve milletimizin refahını artırmak için doğru yolları takip etmeliyiz. İş dünyamızın yanındayız ama spekülatörlerin de karşısındayız” diye konuştu.
Bölgemiz sorunları ve çözüm önerileri hakkında hazırlanan dosya Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’a iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne sunuldu. Bu sorunların bazı ana başlıkları şöyle;
-Doğaltaş sektörünün, madencilik sektörünün diğer alanları ile aynı mevzuata tabi tutulmaması için Madencilik Bakanlığı kurulmalı, bu Bakanlık eliyle doğaltaş sektörüne has mevzuat geliştirilmelidir.
-Toptan yumurta satışında KDV oranı yüzde 1 olarak uygulanmalıdır

Etiketler: