Burdur’dan Dinar’a Geldiler, Hasta Köpekler Tedaviye...
Reklam
Reklam
Reklam

Burdur’dan Dinar’a Geldiler, Hasta Köpekler Tedaviye Götürüldü

Burdur’dan Dinar’a geldiler Hasta Köpek Tedaviye götürüldü Dinar’da Hasta Köpekler Kurtuluyor Dinar Gündem Gazetemizin "Dinar'da Sokak Hayvanları Yardım Bekli

Editor: Haber Editörü
28 Temmuz 2019 - 22:45

Burdur’dan Dinar’a geldiler Hasta Köpek Tedaviye götürüldü

Dinar’da Hasta Köpekler Kurtuluyor

Dinar Gündem Gazetemizin "Dinar'da Sokak Hayvanları Yardım Bekliyor" başlıklı haber tüm Türkiye'de ki hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

 

Aylardır Dinar Suçıkan Tesisinde görünüşüyle insanların yüreklerini parçalayan uyuz hastalığı bulunan masum köpek için birçok kez sosyal medyada hayvanseverler yardım çağrılarında bulunmuşlardır. Bu konu hakkında Türkiye’nin en büyük hayvansever platformlarından biri olan Müzik öğretmeni Mesut hocanın kurduğu Yeşilova Salda Canlarına da zaman zaman yardım çağrısında bulunulmuştur. Dinar Gündem Gazetemizin yaptığı haber üzerine yüzlerce hayvansever yardım için ayağa kalktı.

Alıkların babası Mesut hoca Dinar’a gelerek o köpeği  ve Toki’de bulunan yine aynı şekilde uyuz hastalığı kapmış başka bir köpeği de kurtarmak üzere Burdur Yeşilova’daki Alıkhane’ye götürdü. Tedaviye götürülen köpeklerimiz şu an emin ellerde. En kısa zamanda iyileşmesi temennisiyle..

Bir havansever vatandaş, çağrıda bulundu.  Dinar ilçemizde ki vatandaşlarında sokak hayvanları için herkes kapısının önüne su ve bir iki lokma yiyecek koymaları rica olunur.

Eğer bir hayvan severseniz mutlaka instagram hesabından Yeşilova Salda Canlarını takip etmelisiniz.

Dinar Gündem Gazetesi

Tahsin Baytar