Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Cumhur İttifakı Adayı Nihat Sarı’dan Yarı Yıl Tatil Mesajı

Cumhur İttifakı Adayı Nihat Sarı’dan Yarı Yıl Tatil Mesajı
  • 18.01.2019

Cumhur İttifakı Adayı Nihat Sarı’dan Yarı Yıl Tatil Mesajı

Ak Parti Dinar Belediye Başkanı Adayı İnşaat Mühendisi Nihat Sarı 2018-2019 Eğitim Öğretim’in birinci döneminin tamamlanmasından dolayı bir mesaj yayımladı.

 Ak Parti Dinar Belediye Başkanı Adayı İnşaat Mühendisi Nihat Sarı; “2018-2019  Eğitim Öğretim yılı 1.dönem sonunda Dinar’da eğitim görüp karne almaya hak kazanan öğrencimizi kutluyorum.  Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatıdır. Değişen dünyaya uyum sağlamak, gençlerimizin en üst seviyede yetişmeleri için uygun eğitim ortamları hazırlamak durumundayız. Bu nedenle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı içlerinde var olan güç ve yeteneklerini ortaya çıkaran bir eğitim anlayışıyla yetiştirmeliyiz. Her fırsatta çocuklarımızın okullarında mutlu olmalarını, okullarına istekle ve koşarak gelmelerini sağlayacak ortamları oluşturmaya çalışacağız. Çünkü mutlu Dinarımızın mutlu okullarımızın; mutlu öğrenciler ve mutlu öğretmenlerden ibaret olduğu gerçeğine inanıyoruz. 

Geleceğimizin Mimarı Sevgili Öğrenciler,Bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, didindiniz, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sevgili yavrularımız, hepinizi çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir.

Değerli Veliler,Evlatlarınızı çok sevdiğinizi, tüm imkânlarınızı onlar için seferber ettiğinizi ve evlatlarınızın en iyi yerlerde olmasını arzu ettiğinizden eminiz.  Çocuklarını karşılıksız sevebilmek, onların iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olabilmek bir erdemdir. Karne notları nasıl olursa olsun çocuklarınızın yanında olmanız, onları anladığınızı gösteren davranışlarda bulunmanız öğrencilerimiz için son derece önemli olacak ve onların yanında olmanız özgüvenlerini arttıracaktır. Onların sizin güveninize ve sevginize ihtiyacı vardır. Çünkü sizler onların hep arkalarında olduğuna inandıkları, güvenle yaşlanabildikleri yıkılmaz duvarlarısınız.

 Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlıdır. Bu nedenle onlara şefkat ve merhamet duygularınızla muamele ederek iletişim kurmaya çalışın ve çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarınız. Karnelerindeki durumlarının onlara olan duygularınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

Kıymetli Okul Müdürleri ve Öğretmenlerimiz Eğitim ve öğretim hayatında öğrencilerimize en yakın mesafede duran, onlarla sıkı bir iletişim içinde olan tüm yönetici ve öğretmenlerimize, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla yaptıkları tüm özverili çalışmalar için ayrıca bu dönemi başarılı ve sorunsuz olarak tamamladıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ak Parti Dinar Belediye Başkanı Adayı

İnşaat Mühendisi Nihat Sarı

Etiketler: