Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar Belediye Başkanı Sarı 100 Gün Sözünü Tutuyor

Dinar Belediye Başkanı Sarı 100 Gün Sözünü Tutuyor
  • 04.07.2019

Dinar Belediye Başkanı Sarı 100 Gün Sözünü Tutuyor

Dinar belediye başkanı Nihat Sarı’nın 100 gün içerisinde Dinar ilçesine söz verdiği projleri, muhalefet tarafından yapamaz deniliyordu. Belediye Başkanı Nihat Sarı seçim vaadi olan projelerini göreve geldiği günden bu güne tek tek yapmaya devam ediyor. Ramazan ayında verdiği sözü tutan Başkan Sarı 30 gün boyunca farklı yerlerde iftar sofrasında tüm Dinarlıya yemek verdi. Zengin fakir herkes bir arada iftarını açtı. Halk bu durumdan çok memnun kaldı ve başkan Sarı’ya her kesimden teşekkür yağdı.

Dinar Halkının kısa sürede gönlüne giren Belediye Başkanı Nihat Sarı Halkın takdirini topluyor. Dinar sokaklarını ve caddelerini tek başına seçildiği günden buyana gezip dolaşıp esnaf ziyaretlerinde bulunarak Dinar’a yapılması gereken ne varsa halkıyla esnafıyla beraber görüş ve fikirlerini alarak projelerini hazırlayıp faaliyete geçireceğini bildirdi. Belediye Başkanı Nihat Sarı Dinar Halkının isteği üzerine Cumhuriyet Meydanına  kısa zaman içerisinde ilçemizin en büyük ihtiyaçlarından olan umumi bir tuvalet yapacağını belirtti.

31 Mart yerel seçimlerinde seçim vaadi olarak söylediği Dinar Sanayisine içme suyu sözünü ve Dinar mezbahanesinin 100 gün içinde restore edilip hizmete açılması sözünü tuttu.

Mezbahanenin Restorasyonu Tamamlandı

Geçtiğimiz tarihlerde ihalesi yapılan mezbahanenin restorasyonu tamamlandı. Dış cephe tadilatı, boyası, çevre düzenlemesi, iç cephe boyaları, lavabolar, mutfağı ve hayvan kesim yerlerinin tadilatı tamamlandı. Artık ilçemizde hayvan kestirmek isteyen vatandaşlarımız başka ilçelere gitmekten kurtuluyor. Dinar ilçe mezbahanesi dinar halkına hizmet vermeye hazır.   

Belediye Başkanı Nihat Sarının talimatı ile Yeni Sanayiye 8 adet Çeşme yapılıyor.

Dinar yeni sanayi sitesinde içme suyu hattı bağlandı. 100 üncü gününde Yeni sanayi sitesine farklı yerlere esnaflarımız faydalansın diye  8 adet içme suyu çeşmesi faaliyete geçiyor.

Bunların yanında Dinar Belediyesi konferans salonunun girişinde bulunan yıllardır harabe şekilde bırakılan tuvaletlerin restorasyonu lavabo, pisuarların yenilenmesi gerçekleştirildi. Birde Suçıkan Park Tesislerine seyir terası yapılıyor.

Suçıkan Park Dinlenme Tesislerine Seyir Terası Projesi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın hazırladığı  seyir terası projesi hayata geçiyor. Suçıkan Park Tesislerinde Menderes nehri havuzunun üzerine seyir terası yapılmaya başladı.

İlçe İçinden ve ilçe dışından Suçıkan Park Dinlenme Tesislerine ziyarete gelen misafirler Menderes Nehrinin döküldüğü Suçıkan havuzuna yapılan seyir terası sayesinde Nehrin doğal güzelliklerini daha yakından görebilecek ve dinleneceklerdir.

Sanayi Esnafının çöplerini atması İçin Beton Çöplük Yapılıyor

Dinar sanayi sitesinde biriken çöplerin sağa sola dağılmaması adına Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarının Talimatı ile beton çöp havuzları yapılıyor.

 Kaynak Dinar Gündem Gazetesi

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /