Dinar’da Vatandaşlar Köylere Hizmet Götürme Birliğine Tepki...
Reklam
Reklam
Reklam

Dinar’da Vatandaşlar Köylere Hizmet Götürme Birliğine Tepki Gösterdi

Dinar’da Vatandaşlar Köylere Hizmet Götürme Birliğine Tepki Gösterdi Dinar ilçemizde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapımı devam eden Dombay köyü mevkiisinde lavanta ürünle

Editor: Haber Editörü
27 Temmuz 2019 - 19:59

Dinar’da Vatandaşlar Köylere Hizmet Götürme Birliğine Tepki Gösterdi

Dinar ilçemizde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapımı devam eden Dombay köyü mevkiisinde lavanta ürünleri ve yöresel ürünlerinin satışa çıkacağı mağazanın yaklaşık maliyetini duyan vatandaşlar tepki gösterdi. Vatandaşların iddialarına göre Köylere Hizmet Götürme Birliğinin köylerde çalışmalarının zayıf olduğunu ve yine iddialara göre bu yapılacak binanın yaklaşık maliyetini duyan vatandaşlar bu miktarda bir paranın köy okulları köy yolları gibi köylerin ihtiyaçları için kullanılsaydı diye konuştular. Köylerde yaşayan vatandaşların iddiaları şöyle, biz Gündem Gazetesi olarak vatandaşlarımızın istek ve taleplerini aynen yayınlıyoruz.

Köylerde ikamet eden vatandaşların iddiaları şöyle;  Mehmet Ali Sağlam “Akçaköy’de ikamet etmekteyim. Köyümüzde iki tane alt geçit var şuanda perdi perişan içinde hayvanlar bile durmuyor. Kaymakamlığa iki sefer dilekçe verdik yine de ilgilenen olmadı. Herhangi bir alt yapı çalışmaları yapmıyorlar. Şehitliğe giden yolumuz var orada aynı perdi perişan hiç kimse ilgilenmiyor.

Köylere Hizmet Götürme Birliği köyler ile ilgilenmediği köylerin perdi perişan olduğu, Köylere Hizmet Götürme Birliği Kaymakamlık kanalı ile çalışıyor fakat aldığı ödeneği başka yerde kullanıyorlar. Köyler ile ilgilenmiyorlar.”diye konuştu.

Başka bir vatandaş ise şöyle konuştu. Mehmet Türdal “Burunkaya köyündenim arazilerimizin yolları perişan geçemiyoruz. Arazilerimizin yolunun yapılmasını istiyoruz.”diye konuştu

https://www.youtube.com/watch?v=O1j5cX8rrhM

 

Diğer bir vatandaş Asalet Karakaş; “Akgün köyünde oturmaktayım. Bizim en büyük sorunumuz su sorunumuz. Arazilerimizin maden teknik kuyu vurduğu için yüzelsel suyumuz bitti. Bir ikincisi buralardan büyük kamyonlar geçti arazi yollarımız bitti. Üç halk ekeceği tarlayı şuanda ekemez duruma düştü. Ektiğini su olmayınca kaldıramıyor. Genç nesil koydu gitti köyden. Kimse kalmadı doğru düzgün. Menderes bu güne kadar hep egeye aktı. Ege bize ne zeytin yağı yolladı ne incir yolladı. Sağolun dombay ovası diyerekten. Keyfi Çayüstü Gımıllı ve Çağlayan barajı yapıldı. Orada da su yok bize faydası yok.  Dombay ovası olaraktan. Köylere Hizmet Götürme Birliğinin parası olursa köylere hizmet götürür. Ama bu biriken para başka yerlere harcanırsa ney getirecek sana ne götürecek.

En son Köylere Hizmet Götürme Birliği ne zaman geldi?  Diye bir vatandaş sordu. Karakaş; En son ne zaman gördük çöp topluyorlardı o zaman gördük.” diye konuştu.

 

Bir başka vatandaş ise Hüdayi Göksu şunları söyledi. Hüdayi Göksu; “ Ben Dombay köyündenim. Kardeşim ben Köylere Hizmet Götürme Birliğinin daha hiç geldiğini görmedim. MTA sebebi ile sularımızın da kaybolduğunu, yakınlarımızda suyun olup devletin bize vermediğini, yani şu an için aç açıktayız. Atik Tesislerinin üzerine yapılan Altı yüz bin lira harcanacağını söyledikleri yerin hiçbir şeye faydasının olmadığını aslında köylere yardımın olması gerektiğini her seferinde söylemeye çalışıyoruz ama karşımızda bir muhatap bulamıyoruz. Köylere Hizmet Birliğini Çöp toplama hariç sekiz on senedir görmedim. Asfalt falan yapılıyor mu?diye sorduğumuzda Hüdayi Göksu, Hayır kardeşim arazi yolları geçilir halde değil. Arazi yollarımız ile hiç ilgilenildiğini görmedim. Arazi yollarında yürüyemez kimse.” Diye konuştu.

Dinar GÜNDEM Gazetesi