Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN SEVGİ VE SAYGI SEMİNERİ

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN SEVGİ VE SAYGI SEMİNERİ
  • 24.06.2019

SEVGİ VE SAYGI SEMİNERİ

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, Belediye Kültür Salonunda haklarında denetimli serbestlik tedbiri verilen 65 yükümlüye Dinar İlçe Müftülüğü’nde görev yapan Vaiz Nafiz Bayrakcı tarafından “Sevgi ve Saygı”  konulu seminer gerçekleştirildi.

​Gerçekleşen seminerde Vaiz Nafiz Bayrakcı  tarafından  65 yükümlüye sevgi ve saygı kavramları hakkında bilgiler verildi.

Vaiz Nafiz Bayrakcı, yaptığı konuşmasında “yaratılanı sev yaratandan ötürü” sözünden yola çıkarak Allah’ı ve peygamberi sevmenin önemini, gerekliliğini, Allah’ını ve peygamberini seven insanların tüm canlıları seveceğini, ayrıca Allah’ın ve peygamberin emrettiklerine uymanın neticesinde toplum içerisinde sevgi ve saygının oluşacağını örneğin; Allah’ın emri olan zekatın yerine getirilmesinin zengin ile fakir arasında bir sevgi bağı oluşturacağını ifade etti.

​Seminer sonunda ise yükümlüler tarafından sorulan sorular cevaplandırıldı. Yükümlüler bu tür programlarla faydalı bilgiler edindiklerini ve kendilerine değer verildiğini hissettiklerini belirterek, Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeline bu tür programları düzenledikleri için teşekkür ettiler.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /