Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar Dört Yıllık Okulun Bölümleri ÖSYM’de Yayınlandı

Dinar Dört Yıllık Okulun Bölümleri ÖSYM’de Yayınlandı
  • 23.06.2019

Dinar Dört Yıllık Okulun Bölümleri ÖSYM’de Yayınlandı

Dinar’a yapılacak olan dört yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Endüstri Ürünleri Tasarımı Programı ile Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Programları ÖSYM’nin tercih kılavuzunda yayınlandı

Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’nın Dinar’a söz vermiş olduğu 4 yıllık yüksek okulun bölümleri 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer aldı. 
Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’nın uğraş ve çabaları ile Dinar İlçemiz de yapılacak olan 4 yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunun 12.12.2016 tarih ve 2016/9648 sayılı kararname ile resmi gazetede yayınlanmıştı. 
Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’nın Dinar’a yapılacağının sözünü verdiği 4 yıllık uygulamalı bilimler yüksek okulu aşama aşama kuruluyor.
Bölümlerin Tercih Oranı Türkiye Çapında %100 Oranında
Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’nın Dinar için sözünü verdiği ve büyük uğraşları ile açılacak olan Dört yıllık uygulamalı bilimler yüksek okulunda iki program ile öğrenim verilecek olan yüksek okulda 80 öğrenci ile öğrenimin başlayacağı belirtildi. 
2019-YKS Yüksek öğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan bölümlerin Türkiye genelinde tercih oranın %100 olduğu ifade edildi.
Açılacak olan yüksek okulun Dinar’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz Afyonkarahisar Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’ya ve Ak Parti Dinar İlçe teşkilatımıza teşekkür ederiz.

Haber FOTO; ABİDİN KAYALAR

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /