Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

DİNAR FATİH ORTAOKULU “HAYDİ NAMAZA” ÖDÜL TÖRENİ

DİNAR FATİH ORTAOKULU “HAYDİ NAMAZA” ÖDÜL TÖRENİ
  • 01.06.2019

DİNAR FATİH ORTAOKULU HAYDİ NAMAZA ÖDÜL TÖRENİ

Dinar’da Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda Fatih Ortaokulunda değerler eğitimi kapsamında yapılan “Haydi Namaza Hayye Ale’s-Salah projesinin ödül töreni bugün yapılan yoğun katılımla gerçekleşti.

Fatih Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Zümre Öğretmenleri, Okul Proje ve Gelişim Ekibi, Okul Aile Birliği Başkanlığı işbirliği ile “Haydi Namaza – Hayya Ale’s-salah” projesini değerler eğitimi kapsamında önemli bir adım olarak görüldü. Fatih Ortaokulu tarafından bu projeye özel olarak hazırlanan kitapçıklar sömestr tatiline girerken karne ile birlikte öğrencilere dağıtılarak öğrencilerimizin tatilde okuma alışkanlığı kazanmalarına da yardımcı bir proje olduğu belirtildi. Bu kitapçıktan 4 Mayıs 2019 tarihinde 254 öğrencimizin katılımıyla bir yarışma yapılmış ve dereceye giren öğrenciler bugün yapılan programla ödül töreni düzenlenerek ödülleri verildi.

Programa, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Şube Müdürleri, Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Sayın Ramazan Kazan, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, Okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Namaz ibadetiyle ilgili olarak Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Sayın Ramazan KAZAN “Namazla Diriliş” adlı konferans verdi.

 Konferansın arkasından ilçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş konuştu, “ Bu yapılan proje kapsamında çocuklarımızın namazla tanışması, dinin direği müminin namazı çocuklarımıza sindirmek amaçlanmış yapılan sınava yoğun bir katılımın projenin amacına ulaştığını göstermiştir. Projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.” Dedi. Ödül töreninde bir konuşmada Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya yaptı. Kapankaya konuşmasında, “ Haydi Namaza projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu gün Kadir gecesi mübarek Kadir Gece’nizi kutluyor ve tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi de başarılarından dolayı tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetiştirirsek o zaman geleceğimizi teminat altına almış oluruz.

Proje kapsamında yapılan yarışmaya her sınıf düzeyinde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

ÖDÜLLER

Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş davetlilere “Namazla Diriliş” adlı konferansını veren Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Prof. Dr. Sayın Ramazan Kazan’a plaket takdim etti.

Ödüllendirmeler her sınıf düzeyinde ayrı yapıldı.

  1. Olan Öğrencilere BİSİKLET (4 Adet)
  2. Olan Öğrencilere TABLET (4 Adet)
  3. Olan Öğrencilere DRON (4 Adet)

* Program dereceye giren İlk 20 öğrenciye madalyaları ilçe protokolü tarafından takdim edildikten sonra son buldu.

*Yarışmaya katılan her öğrenciye Katılım Belgesi Fatih Ortaokulu Müdürü Murat Nail ÜNER yaptığı açıklamada: “Projeye katkılarından dolayı Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Ali ÖZKAYA’ya, Dinar İlçe Kaymakamımız Sayın Selami KAPANKAYA’ya, Dinar Belediye Başkanımız Sayın Nihat SARI’ya, Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ufuk TAŞBAŞ’a, Fatih Ortaokulu Okul Aile Birliğimize, Projemize katkı sunan hayırsever Dinarlı hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Böyle bir projeyi hayata geçirme adına emek veren kıymetli mesai arkadaşlarıma, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak Dinar Gündem Gazetesi

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /