Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

DİNAR GÜNDEM VATANDAŞIN NABZINI TUTTU..

DİNAR GÜNDEM VATANDAŞIN NABZINI TUTTU..
  • 07.01.2019

Afyonkarahisar Dinar İlçe Belediye Başkanı Saffet Acar hakkında kamuoyu yoklamasında vatandaşlar ve esnaflar düşüncelerini bildirdiler.
Dinar Gündem Gazetesi Dinar’da vatandaşın gündemi ve önümüzdeki yerel seçimlerde düşüncelerini almak için; “Dinarlı halkı ve Esnafın Saffet Acar hakkında ne diyorlar? Ne düşünüyorlar’ diye röpörtaj yapılarak vatandaşın nabzını tuttu.
Yapılan röpörtaj’da vatandaşların düşünceleri;
“Vatandaşlar, Saffet Acar’ın karşısına henüz bir aday bulamadılar. İki siyasi parti Ak Parti Dinar Teşkilatı ve Milliyetçi Hareket Partisi Dinar teşkilatı olarak ortak ittifak yaparak ortak aday bulma çalışmalarına başladı.
Vatandaşlar; “Ak Parti Dinar’da teşkilat binasına Sayın Vekilimiz Ali Özkaya geldiğinde hiç yeni yüz göremiyoruz. Birde Ali beye proje veren veya hazırlayan birileri olmalı daha, Dinar ilçesinde 4 yıllık okul açılmadı. 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu öğrenci sayısı düşük, AK Parti Dinar’da bir tane fabrika kurdelesi kesmedi. Bunu halk görüyor ve seçimde sandığa gidilecek “Ekmeden Biçilmez” ata sözleri “Ne ekersen onu biçersin” Biz Halk olarak Dinar’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdik.
Belediye seçimlerinde aday kim olur bilmiyoruz ama Saffet Acar’ın karşısına kimi çıkarırlarsa çıkarsınlar kazanamaz diye düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Dinar’da belediye başkanı adayı çıkarmayacak 4500- 5000 arası oy Saffet Acar’a verilecek gibi gözüküyor. Ak Parti Dinar’da tabandan buyana küskün olan partilileri toplayamaz ise işi zor. Saffet Acar sahada çalışıyor halkın dertlerine ortak oluyor dinliyor çözüm arıyor bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalışıyor.
Saffet Acar Gönüllere giren sevgi ve saygısını insanlardan esirgemeyen olduğu gibi görünen büyüklenmeyen, gönül adamı , etrafındaki insanlardan hiç kopmayan toparlayan hiç kimseyi kırmadan yoluna devam eden sahada bir Saffet Acar var. Dinar’da 5 yıl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, 10 yıla yakında Belediye Başkanlığı yapan bir iş adamı Dinar sevdalısı Dinarı ve Dinarlıyı çok seven biridir; dediler.
Yapılan röpörtajda başka bir vatandaş ise;
Ekmeğini Dinarlı vatandaşlarla paylaşmasını biliyor. Fabrikalarının tamamı Dinarımızda çok kişiye ekmek kapısıdır. Saffet Acar Dinar’da doğdu büyüdü hak yolundan kopmadan, şirke sapmadan, riya yapmadan, gösteriş yapmadan her kalbimize girmeyi başardı. Tüm halk ile büyük bir samimiyet içerisinde. Dinarın geleceğini ve gelecek nesil’ini düşündü hep, gelecek seçimi değil” dedi.
“Belediye seçimlerinde Dinar halkı partiye değil şahsa oy verir. Saffet Acar, Oy için hiç kimseye yalan söylemez “
Azimle ve imanla tüm engellere rağmen yoluna devam eden Saffet Acar’ı biz sevenleri olarak asla onu yalnız bırakmayız; dediler.
DİNAR GÜNDEM (ÖZEL HABER)

Etiketler: