Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Tarafından Geniş Kapsamlı bir Şekilde Eğitim Semineri Aktarıldı

Dinar İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Tarafından  Geniş Kapsamlı bir Şekilde Eğitim Semineri Aktarıldı
  • 22.06.2018
  • 478 kez okundu

Dinar İlçesinde, Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilli Genel seçimleri için Ertaş, ilçesinde görev alacak olan sandık başkan ve üyelerini bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Dinar Meslek Yüksek Okulunda Eğitim Seminerine, Seçim Kurulu Başkanı Hasan Ertaş, Seçim Kurulu Müdürü Arzu Aygündüz, Seçim Kurulu Personeli Ali Rıza Aköz, sandık başkanları  ve üyeler katıldı.

Dinar ilçe seçim kurulu başkanlığından seçim sandık başkanlarına ve üyelerine seminer verildi.

Dinar Meslek Yüksek Okulunda ilçe seçim kurulu başkanı Hasan Ertaş ve beraberindeki İlçe seçim Müdürü Arzu Aygündüz ile Ali Rıza Aköz tarafından eğitim semineri özen ve itinayla anlatılarak verildi. Sandık başkanları ve üyeleri tarafından sorulan sorulara Başkan Ertaş açıklık getirerek kafalardaki soruları aydınlattı.

 Seçim suçlarına ilişkin olarak katılımcılara genel bilgiler verildi. Sandık kurullarında yer alacak sandık başkan ve üyelerini 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri hakkındaki Kanunu seçim suçları başlıklı maddeleri hakkında katılımcılara geniş kapsamlı bilgiler aktarıldı.

Etiketler: / / / / / / / / / /