Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar Sebzeciler ve Pazarcılar Odasının Başkanı Mustafa Gökçe Seçildi.

Dinar Sebzeciler ve Pazarcılar Odasının Başkanı Mustafa Gökçe Seçildi.
  • 13.02.2018

Dinar Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Olağan Kongresi Seçimi Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda tek liste ile gerçekleştirildi.

Kongreye;  Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Karagöz, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak, Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, Afyon Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Berberler ve Kuaförler Birliği Başkanı Ahmet Tan, Dinar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yaşar Gülbeyaz, Başmakçı Esnaf Odası Başkanı Muhammed Şentürk, Emirdağ Şoförler Odası Başkanı Cevat Örnek, Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker, Şuhut Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Öz, Dinar Milliyetçi Harekat Partisi İlçe Başkanı Mustafa Karahan, Dinar Pancar Ekiciler Kooperatif Başkanı Nuri Öztürk, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adayı Abdullah Yıldız, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kop.Başkanı Veysel Topçu, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sabri Can Bekle, Dinar Ziraat Odası Başkanı Cengiz Güçlü ve pazarcı esnaflarının katılımlarıyla seçim yapıldı.

Kongrede Federasyon Başkanı Ali Karaca; “ Dinar’da sizlerle beraber aynı sahada aynı ekmeğin mücadelesi verip rızkımızı kazancımızı çıkarmak için zevkle yaptığım pazarcılık mesleğini icra ettiğim arkadaşlarımla beraber olduk. Türkiye’de çok fazla seçime katılmadığım halde Dinar’ı tercih ettik çünkü Dinar faklı. Sizlerle beraber bu kongreyi paylaşmak çok güzel. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olması dileğiyle öncelikle ülkemize daha sonra Dinar’ımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.” dedi

Kongrede tek liste aday çıkan Mustafa Görkçe konuşmasında; “Sayın genel başkanım sayın kooperatif başkanlarım sayın siyasi parti temsilcilerim demokrasinin temel taşı muhtarlarım basının güzide temsilcileri değerli meslektaşlarım sebzeciler ve pazarcılar odamızın genel kuruluna hoş geldiniz. Nasip olurda bu değerli görev bizlere layık görülürse Dinar Sebzeciler ve Pazarcılar Odasını en iyi şekilde temsil edeceğiz. Dinar’ımıza yakışan bir Pazar yeri yapımı için elimizden geleni yapacağız. Her zaman biriz beraberiz birlikte çok güçlüyüz. Yoğun programlarına rağmen aramızda bulunan değerli federasyon başkanımız Ali Karaca Bey’e teşekkür ederiz. Genel kurulumuzun ülkemize milletimize hayırlı olmasını temenni eder daha önce odamızda görev yapmış olan tüm yöneticilerimize odamız adına teşekkür eder saygılar sunarım.” Dedi

Mustafa Gökçe kongreye katılan Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca’yı kürsüye davet ederek plaket takdim etti.

Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kop.Başkanı Veysel Topçu’ da,  Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak’a plaket takdim etti. Hemen ardından pazarcı esnafları oy kullanmak üzere sandık başına geçti. Oylar kullanıldıktan sonra seçim sonuçlarında Dinar Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Gökçe seçildi.

Yönetim kurulu üyeleri de ; Yönetim Kurulu Asil Üyeleri İbrahim Battal, Fatih Ataş, Ali Rıza Eryeğit, Osman Karahan, Şevki Caner ve Şahap Esen.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Mülayim Salman, Halil Ilgın, Taner Akçay, Kevser Tanrıverdi, Murat Ünal, Fevzi Özdemir, Ümit Şahin.

Denetim Kurulu Asil Üyeler; Hamza Baş, Ali Vatan, Erkan Yüksel

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri; Tolga Toktaş, Mahmut Yıldırım, Serdar Doğan’dan oluştu.