Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

“Dinar’a Lokomotif fabrikası”

“Dinar’a Lokomotif fabrikası”
  • 08.12.2018
  • 193 kez okundu

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, haber ekibimize seçim sürecini değerlendirerek, adaylığı konusunda  bilgiler verdi.

Başkan acar Dinar’da mevcut dönem ile birlikte 10. yılını Belediye Başkanlığında doldurduğunu kaydederek, bu zaman zarfında Dinar’a halkın talep ve isteklerini göz önünde bulundurarak çok güzel işler yapıldığını ifade etti.

Göreve geldiğinde Dinar’da içme suyu, yol, kanalizasyon, kilitli parke gibi belediyenin asli görevleri arasında bulunan hizmetlerin çoğunda sıkıntılar olduğunu ifade ederek, bu sıkıntıların tamamının aşıldığını ifadelendirdi.

Şu an ise ilçede yolların çoğunda sıcak asfalt çalışması, yol güzergahında yeşillendirme, ışıklandırma, refüj, çalışmaları, park ve bahçeler, kültür ve sanat alanında yapılan çalışmalar, eğitim alanında yapılan çalışmalar,dere ıslah çalışmaları, ihtiyaç sahibi vatandaşları TOKİ hizmetlerinden faydalandırma adına toplum yararına ne varsa, Dinar için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini ifade etti.

Başkan Acar, yakın zamanda Çin’e bir iş gezisi de düzenleyeceğini ifade ederek, orada yapılan görüşmeler sonucunda da, Dinar’a önemli yatırım ve teşvik konusunda güzel bir hizmete daha imza atacaklarını ifade etti. Dinar’a bir lokomotif fabrikası kazandıracaklarını, bunun sonucunda da Dinar’da yaklaşık olarak, 300 kişiye istihdam sağlayacaklarını belirten Başkan Acar, bu yatırımın Dinar için son derece önemli bir yatırım olduğunu dile getirdi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde tekrar adaymısınız ? Sorumuza da Başkan Acar,” ilçe halkımız teveccüh gösterip, talepte bulunurlarsa Dinar için hizmet anlamında elimden gelen ne varsa bundan sonra da yapmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Haber: İsmail Ögeday      Kamera: Ahmet Uçmak

Etiketler: