Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

DİNAR’DA 7. ÇİÇEK FESTİVALİ DÜZENLENDİ

DİNAR’DA 7. ÇİÇEK FESTİVALİ DÜZENLENDİ
  • 17.04.2019

Dinar ilçesinde, Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği Uluslararası Aziz Çiçekçilik tarafından 7.si düzenlenen Çiçek Festivali yoğun bir katılımla başladı.

İlçemiz Aziz Park’ta İlçe Kaymakamı sayın Selami Kapankaya, Belediye Başkanı sayın Nihat Sarı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve çok sayıda İlçe protokolü ile vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla açılışı yapılan festivalde  200 çeşit ve toplamda 30.000 adet çiçek stantlarda yerini aldı.

Programda açılış konuşmasını Dinar Çiçekçileri Kültür Derneği Başkanı Aziz Yılmaz gerçekleştirdi. Yılmaz, ‘Çiçeklerin açtığı yerde umutlar da canlanır düsturuyla düzenlediğimiz festivalimize katkılarından dolayı başta İlçe Kaymakamımız Sayın Selami Kapankaya’ya , Belediye Başkanımız sayın Nihat Sarı’ya, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz sayın Mehmet Tanır beye İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Gültekin Koçer’e ve siz değerli katılımcılarımıza teşekkür ediyorum hoş geldiniz. ’dedi

Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Her yıl 15-22 tarihleri arasında “Turizm Haftası” nı kutluyoruz. Burada Aziz Çiçekçilik ve Kültür Derneği Başkanı sayın Aziz Yılmaz beyi cesaretli adımlarından dolayı tebrik ediyorum. Tarih yapıları da önemsiyoruz. Afyon merkezde 100 civarında tarih yapı onardık. Dinar’da Kültür Merkezi inşaat binasının yapımı devam ediyor. İl bazında Kültür ve Sanat çalışmalarımız devam ediyor. Kırka dediğimiz halk sanatı çok önemli, halk sanatı onu  deri üzerinde yapılan Kırka ile bir mağazada sergimiz olacak 100 eserlik Hattat Karahisari 1400 yılların sonunda yaşanmış, biz önem veriyoruz kültürün yaşatılması noktasında bu duygu ve düşünceler ile özellikle bu organizasyonu destek vereceğimizi ifade ediyorum.” Dedi

Kaymakam Selami Kapankaya ise şunları söyledi. “ Çiçek festivalimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu gayretli davranışından dolayı  öncelikle ben Aziz Yılmaz muhtarımı tebrik ediyorum. Karanlığa küfredeceğine, demişler Bir mum da sen yak. Dinar’da insanların eylenebileceği, vakit geçirebileceği, bilgi edinebileceği işte bunlar bir başlangıçtır. Dinarımızda Kaymakamlık, Belediyemiz ve böyle gayretli vatandaşlarımız sayesinde daha güzel şeyler yapmaya çalışacağız. Turizm medeniyet projesidir, bir barış projesidir. İnsanlar birbirini tanıdıkça severler. İlçede de birlik beraberlik olan yerde de başarı olur karşılıklı sevgi saygı olur. Diye konuştu.

 Konuşmaların ardından ilçe Protokolüne Aziz Park sahibi aynı zamanda Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Aziz Yılmaz stantlarda ki çiçekleri tanıttı. Program davetlilere ikramlarla son buldu.

16-25 Nisan 2019 tarihleri arasında açık kalacak Festival ziyaretçilerini bekliyor.

DİNAR GÜNDEM HABER 

HABER FOTO ; TAHSİN BAYTAR

 

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /