Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Atatürk YBO Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Dinar’da Atatürk YBO Yeni Öğrencilerini Bekliyor
  • 10.06.2019

Dinar Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu Pansiyonu 2018-2019 eğitim öğretim yılını çok başaralı bir şekilde tamamladı. Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu Pansiyonunda 43 kız 44 erkek öğrenci ile eğitim öğretime devam eden pansiyon yıl içinde yapılan sosyal etkinlikleri ile öğrenciler kendilerini geliştirerek Lise hayatına hazırlandılar. Pansiyonda voleybol ve futbol sahasında öğrenciler öğretmen kontrolünde spor faaliyetlerini gerçekleştiriliyorlar. Etüt saatlerinde öğrencilerin günlük planlı programlı bir şekilde derslerine çalışıyorlar. Öğrencilere kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ara öğün verilmektedir. Yemekler Dinarımızın ünlü aşçısı Halil Ustanın elinden  sağlıklı ve lezzetli bir şekilde veriliyor. Gelişme çağında ki öğrencilerimizin ihtiyacı olan besinler tüm vitamin ve mineralli yiyecekler ve içecekler verilmektedir. 

Pansiyonda Kız ve Erkek Öğrenciler Faklı Bloklarda kalıyor  

Öğrenciler kamera kontrolünde takip edilerek güvenlikleri ders çalışmaları ve oyun alanları takip edilmekte olduğu belirtildi.

Pansiyon Müdür Yardımcısı Uğur Telaşe ve nöbetçi öğretmenler olası bir acil durumda anında müdahale ettiği bildirildi.

Gün içinde öğrenciler istedikleri zaman kişisel temizlik ihtiyaçlarını gidermektedir. 24 saat sıcak su ile banyo imkanı sağlanmaktadır. Yatakhaneler ve tuvaletler pansiyon çalışanları tarafından titizlikle temizleniyor.  Pansiyon Müdür yardımcısı Uğur Telaşe pansiyonun ve öğrencilerin eğitim öğretimde çok başarılı olmaları için  gece gündüz çalışıyor.

 Öğrenciler Cep Harçlığı Alıyorlar

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pansiyonda eğitim gören öğrencilere aylık harçlık vermektedir.

2019-2020 eğitim-öğretim yılında 191 öğrenci kapasiteli pansiyon tüm öğrencilerimize açıktır.

Pansiyonda Kalan Öğrenciler çok güvenli ve temiz bir yerde eğitim görüyorlar

İlkokulu bitirip ortaokul seviyesine gelen öğrenciler bu pansiyonda güvenli ve sağlıklı bir şekilde eğitim hayatına devam eder.

Pansiyon hakkında tüm bilgileri yazdık Dinarlı öğrenci velilerimize tavsiye ediyoruz. Pansiyona öğrencisini kayıt yaptırmak isteyen  veli ve öğrencilerimize hafta sonu dahil kayıt yaptırabilir pansiyon açıktır.

DİNAR GÜNDEM GAZETESİ

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /