Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Belediye Başkanı Adayı Kim Olsun? Anket Yapılıyor.

Dinar’da Belediye Başkanı Adayı Kim Olsun? Anket Yapılıyor.
  • 18.12.2018

Dinar’da Anket yapılıyor.

Dinar ilçemizde 31 Mart yerel seçimlerinin nabzı tutulmaya başladı. Kimi Belediye Başkanı görmek istersiniz? Sorusuna Dinar haklılarından bazıları anketi dolduracak adayların isminin olduğu butona işaret koydular.  Gündem Gazetesi olarak ankete katılan vatandaşa mikrofon tuttuğumuzda bize şunları dedi.

Vatandaş; Ak Parti Dinar İlçesinde belediye başkanlığı için 5 aday başvurdu. Ama bir tane Ahmet Çetin’in ismi yazılı dikkatimi çekti. Bu 5 adaylar arasında hala belediye başkanı adayı belirlenmedi. 5 aday adayı da bir birinden iyi neden sadece Ahmet Çetin’in ismi yazılı anlayamadık.”dedi

Dinar Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ilçemizde anket yapıyor. Üniversite öğrencilerinin dediğine göre Öğrenci; Bilmedikleri bir şirket tarafından anketi yaptıklarını ve (MYO) Okul Müdürü Hayrettin Ertan’ın bilgisinin olduğunu okulda anketi nasıl yapacakları hakkında toplantı yapıldığını dile getirdiler. Öğrencilere bu anket çalışmalarında 60 tl ücret verileceğini de bildirdiler. Ankete Bolvadin ilçesinden İsmail isimli bir öğrencinin de katıldığı toplamda ilçede 13 kişilik guruplar halinde mahalleleri ve Pazar yeri gibi mahalle mahalle  gezdiklerini ve vatandaşları anketi doldurmalarını rica ettiklerini bildirdiler.

Dinar ilçemizin seçim nabzı tutuluyor.  Anket bilgileri sorulan sorular aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Etiketler: