Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Konferans verdi

Dinar’da Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Konferans verdi
  • 14.03.2019
  • 417 kez okundu

Dinar’da Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Konferans verdi

Dinar ilçesinde, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dinar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda öğrenciler ve veliler için bir konferans düzenlendi. Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Bilinçli Aile Duyarlı Genç” konulu konferans 13 Mart 2019 tarihinde öğlenden sonra öğrenciler için akşamda veliler için gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Fatih Ortaokulu Müdürü Murat Nail Üner’in üslendiği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda ki Programa, Dinar ilçe Kaymakamı Selami Kapankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Oda Meclis Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Dinar Belediye Başkan adayı Nihat Sarı, belediye meclis üye adayları, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı.  Konferans salonunda “Bilinçli Aile Duyarlı Genç” konusunu işleyen Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, “Bugün Türkiye’de eşi ile problemi olmayan hiç kimse yok. Olurda hasbelkader eşi ile arası iyi olan varsa çocuğuyla problemi zaten kimse yok. Ailelerde sıkıntı var. Hocam varda bize mutlu huzurlu yuvanın sırrını anlat? Belki yüzlerce madde sayabilirim. Ama on sekiz yıllık bir eğitimci olarak bir kelimede özetlemek gerekirse mutlu ve huzurlu bir yuvanın yolu samimiyetten geçiyor. Biz maalesef bugün samimiyetimizi kaybetmiş durumdayız. Önce bana samimi misiniz anne anneymiş gibi davranıyor. Baba babaymış gibi davranıyor. Çocuklar her ikisini de parmağında oynatıyor. Arkadaşlar samimi değiliz.  Maskeler ile dolaşıyoruz. Hocam, akrabalık komşuluk ilişkileri bitti, insanlar merhametsiz tabi merhametsiz olur. Çünkü bizi bir arada tutan milli ve manevi dini bayramlarımızı bizim harcımız olan değerlerimizi tek tek kaybediyoruz.  Kurban bayramlarında kurbanlarımızı keselim, eş dost akrabalara kestiğimiz kurbanlarımızdan çocuklarımızla gönderelim.  Sen çocuğuna dini bayramları kutlatmazsan Yılbaşını, sevgililer gününü, bilmem yumurta bayramını kutlatırlar. Kimse kusura bakmasın.” Dedi

 Aslanhan, Gelecekte gençliği bekleyen sıkıntılar, zorluklar çocukların başarısında anne ve babanın rolünün, velilerin çocuklarındaki başarısında etkisi, öğrenci velileri olarak doğru bildiğimiz fakat aslında yanlış davranış ve tutumlar, sevgi, saygı, iletişim gibi konulara farklı açılardan değinerek, katılımcılara çocukların gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler aktardı.

Aslanhan, ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramamalarından bahsetti. Sıtkı Aslanhan, “Çocuk yetiştirmenin önemli olduğunu, yapılan yanlışlıklar hakkında da konuşarak, Çocukların internet ortamında sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile birçok değerlerini yitirdiklerini bilmeli, anne ve babalar çocukları ile iletişim içinde olarak onlarla sohbet edip samimi olmamız gerekmektedir.” diye konuştu.

Programın sonunda Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş tarafından çiçek takdim edildi. Program Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan konferans sonrası salonda kitaplarını alan vatandaşların kitaplarına imzalamasıyla son buldu.

Kaynak Dinar Gündem Haber  

 

Etiketler: