Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Gözler Tekrar Yener Yaşar Emeksiz’e Çevrildi

Dinar’da Gözler Tekrar Yener Yaşar Emeksiz’e Çevrildi
  • 27.11.2018

AK Parti’de 5 Aday’dan 2 Aday Kaldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Dinar Belediye başkanlığı için resmi olarak aday adaylığı için başvuruda bulunan 5 kişiden 3 kişi gerçekleşen mülakat ile elendi. Geriye iki kişinin kaldığı adaylık yarışında hangi ismin Dinar Belediye Başkan Adayı olacağı merak konusu oldu.

Dinar’da AK Parti’de Neşe Taşpınar, Burhanettin Yüksel, İrfan Cihan, Muharrem Öztürk ve Ahmet Çetin aday adaylığı için resmi başvurularını ilçe başkanlığına yapmışlardı. Yapılan telefon anketleri, kamuoyu yoklamaları ve mülakatlar sonucunda, 5 aday adayından geriye Burhanettin Yüksel ve Ahmet Çetin kaldı. Bu iki isim için de Ak Parti’nin genel merkezi tarafından telefon aracılığıyla anketler yapılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde bu iki isimden birinin açıklanması bekleniyor.

Dışarıdan Bir Adayda Olabilir

Kamu oyunda ve AK Parti kulislerindeki bilgilere göre iki adayında kabul görmemesi halinde genel merkezin dışarıdan başka bir ismi başkan adaylığı için gösterebileceği, Afyonkarahisar merkezde olduğu gibi Dinar’da da olabileceği belirtiliyor. Dinar’da vatandaşlar kendi aralarında kim kim kim olabilir diye düşünüyor aralarında konuşuyor ve tartışıyorlar Bizde gündem gazetesi olarak vatandaşa sorduk Bu iki adaydan başka Ak Parti Genel Merkezinden kim atanabilir?  Vatandaş;  “Yine bir önceki belediye seçimini göğüsleyen iyi de oy alan Yener Yaşar Emeksiz’e genel merkez teklif edebilir diye düşünülüyorum. Ak Parti genel merkezinden bu iki aday isimleri çıkmaz ise en iyi isim Yener Yaşar Emeksiz olur. Dinar’da iki dönem belediye başkanlığı yapmış tecrübeli bilgi ve birikimi ile kariyeri yüksek bir aday ben Yener Yaşar Emeksiz atanabilir yada diğer bir ihtimal ise Av. Nazif Metehan Aydın diye düşünüyorum.” dedi

Gözler tekrar  Yener Yaşar Emeksiz’e çevrildi.

Etiketler: