Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Hastane Var Doktor Yok

Dinar’da Hastane Var Doktor Yok
  • 11.07.2019

Dinar’da Hastane Var Doktor Yok

Dinar Devlet Hastanesinde Radyolog, Kardiolog, Kadın Doğum Uzmanı ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı olmak üzere 4 uzman hekimin kadrosu boş olduğu bildirildi.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Dinar ilçe teşkilatı 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlarımıza hastanenin doktor kadrosunu tamamlayacağız eksik doktor kalmayacak diye seçim büroları ve seçim meydanlarında söz verildiğini iddia eden vatandaşlar. Dinarlı vatandaşlarımız Gündem Gazetemiz aracılığı ile seslerinin duyurmak isteyen vatandaşlar verilen sözlerin tutulmasını istedi. Gazetemizin haber yapmamızı istediler. Vatandaş; “ Milletvekilimiz Ali Özkaya Bey 31 Mart yerel seçimlerinde bizlere söz vererek Dinar Devlet Hastanesinde boş olan doktor kadrolarının  dolacağını hastanemizin daha iyi daha donanımlı bir hastane olarak tam kadrosu ile hizmet vereceğini bizlere söz verdi. Şimdi Devlet Hastanesine gidiyoruz 4 branşta, Radyolog, Kardiolog, Kadın Doğum Uzmanı ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı doktorlar yok.  Hastanemizin içerisinde doktor kadrosu tam olmayınca Isparta ilinde ki hastanelere gitmek zorunda kalıyoruz. Dinar’da hastane var doktor yok.  Bizler orada tedavi oluyoruz ama neden Dinarımızda tedavi olamıyoruz.

Yapamayacağınız sözleri neden veriyorsunuz?  Bizler Cumhur ittifakı belediye başkanı adayı Nihat Sarı’ya oy verdik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da oy verdik Milletvekilliğinde de Ali Özkaya hemşerimize oy verdik biz bunu hak etmiyoruz. Ali bey ve Ak Parti Teşkilatı sözünde durmalı Dinar ilçemize gereken yapılmalı, Dinar hak ettiği noktaya taşınmalı, hastanemiz tam doktor kadrosuyla hizmet etmeli diye düşünüyorum.” Diye konuştu.

Dinar Devlet Hastanesi Dazkırı, Evciler, Başmakçı ve yakın ilçeler olan Kızılören ve ilçemize bağlı olan 60 tane köylerimize de hizmet vermekte bir an önce doktor kadrolarının tamamlanmasını ümit ediyoruz.

Dinar Gündem Gazetesi

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / /