Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Huzurevinden İftar Yemeği

Dinar’da Huzurevinden İftar Yemeği
  • 25.05.2019

Dinar’da Huzur evinden İftar Yemeği

Ramazan ayının 18. gününde her yıl olduğu gibi düzenli bir şekilde bu yılda Türkiye Yardımseverler Derneği Dinar Şubesi tarafından  Buhurcular Huzur Evinde çok nefis bir iftar yemeği verildi. Davetliler, Huzur evinde kalan elleri öpülesi birbirinden kıymetli büyüklerimizle beraber anlamlı bir yemekte buluştular.

Huzur Evinde İftar yemeğine ilçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk,  Emniyet Müdürü Özgür Taşkın,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü İrfan Yüksel, Gençlik Hizmet ve Spor Müdürü Doğan Çakır, İlçe Müftüsü  Şahin Yaşar, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı Abdullah Bağırkan, Meclis Başkanı Ahmet Acar,  bir çok yardım severlerden önemli isimler katıldı.

Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar tarafından okunan duanın ardından hep birlikte oruçlarını açtılar.

Buhurcular Huzur Evinde yardımseverler insan topluluğunun bir araya geldiği yemekte, edilen dualar semalara yükseldi. İftar yemeğinin amacı İnsanları kaynaştırmak, yaşlıların gönüllerinde yer almak, onları mutlu etmek ve Ramazanın bereketini hissettirmek amacında oldukları belirtildi.

İftar yemeğinde konuşan Türkiye Yardım Severler Derneği Dinar Şubesi Başkanı Aynur Toker, her yıl Ramazan ayında birlik ve beraberlik içerisinde iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti, “ Çok değerli misafirlerimiz bizim davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ederim. Yardımseverler Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimize uzaktan ve yakından gelen ismini sayamadığım tüm misafirler hepiniz hoş geldiniz. Yıllardır her zaman karşınıza çıkarak sizlerden maddi ve manevi destek istedik sizler desteklerinizi hiç esirgemediniz. Bu gün burada huzurevi sakinlerimiz ile birlikte olmak, onlarla beraber iftar yapmak bizleri çok memnun etti. Değerli yardımsever vatandaşlarımız da buraya katılarak çok büyük manevi destek vermiş oldular. Bizler yaşlı vatandaşlarımız için, onların refah ve huzuru için gece gündüz çalışmaktayız. Onları sadece iftar zamanlarında değil diğer günlerde de yalnız bırakmıyoruz” dedi.

İftar yemeğinde konuşmada ilçe Kaymakamı Selami Kapankaya yaptı; ” Bizleri bu akşam böyle güzel bir mekanda Huzurevinde huzur bulduğumuz aynı çatı altında, aynı sofra etrafında bu mübarek  Ramazan akşamında bizleri topladığı ve bu güzel yemekleri güzel hazırlık sonucunda bizlere ikram ettiği için Huzurevi şube başkanımız Aynur Toker’e ve Huzurevi yetkililerine çok teşekkür ederim. Katılan davetlilere de teşekkür ederim. Ramazan ayınızın bereketli ve mutlu geçmesini diliyorum. İnşallah bayrama kavuşursak şimdiden hepinizin bayramını kutluyorum. Nice ramazanlara, nice böyle güzel sofralarda buluşmak üzere hepinize sağlık sıhhat diliyorum. Diye konuştu.

Hemen arkasından Belediye Başkan Yadımcısı Muharrem Öztürk, şunları söyledi. “ Kıymetli Aynur teyzemiz ve davetliler güzel akşamda birlikteyiz cenab-ı Allah  tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bir araya geldik hep birlikte oruçlarımızı açtık. Allah’tan her zaman birlik ve beraberlik diliyorum. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın hepinize saygılar sunuyorum. Allah kabul eylesin afiyet olsun.” Dedi

Dinarlı yardım severler topluluğunun bir araya geldiği yemekte çektiğimiz fotoğraflar da  huzurlu ve  mutlu olduklarının yüz ifadesi objektife böyle yansıdı.

Etiketler: / / / / / / / / / / /