Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Okullara Masa Tenisi Dağıtıldı

Dinar’da Okullara Masa Tenisi Dağıtıldı
  • 15.05.2019

Dinar ilçesinde, Kaymakamlık tarafından okullara 25 adet masa tenisi dağıtıldı.
DİNAR KAYMAKAMLIĞINDAN OKULLARA SPOR MALZEMESİ (Masa Tenisi) DESTEĞİ
İlçemizde öğrencilerimizin il ve bölgedeki yarışmalarda dereceye girdiği spor dallarından olan Masa Tenisi sporunda, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin spor yapabilmeleri için talepleri üzerine okullarımıza masa tenisi masası ve malzemeleri dağıtıldı. 
Okul ders zamanı dışında öğrenci ve öğretmenlerimizin vakitlerini spor yaparak geçirebilmeleri için Dinar Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince 25 adet masa tenisi masası, pinpon topları ve raketleriyle beraber okullardan gelen İdareci ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine teslim edildi.
Uzun süredir spor malzemelerini heyecanla beklediklerini belirten Beden Eğitimi Öğretmenleri “Dinar’da okul dönemi soğuk mevsime denk geldiği için öğrencilerimiz mecburen iç mekânda kalıyorlar, teneffüs, öğle arası ders dışı zamanlarda az sayıda olan masa tenisi masasında sıra oluyordu. Yeni masalarla beraber daha fazla öğrenci ve öğretmenimiz faydalanabilecekler diye düşüncelerini ifade ederek Dinar Kaymakamlığına teşekkür ediyoruz dediler.
Teslim Töreninde Dinar Kaymakamı Sayın Selami KAPANKAYA’da “Okulları ziyaretlerimizde başta masa tenisi masası olmak üzere spor malzemesi isteği vardı. Bir öğrencilerimizin boş vakitlerini faydalı iş, uğraş ve sporla değerlendirmelerini istediğimiz için gereken spor ve diğer sosyal kültürel ihtiyaçlar için sürekli destek vermeye çalışıyoruz. Bu hafta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı aynı zamanda Gençlik Haftası, gençlerimize bu spor malzemeleri devletimizin bir hediyesidir ve öğrencilerimize desteklerimiz sürecek. Yapmamız gereken onlara iyi, güzel uğraşlarla sporda, derslerinde, güzel sanatlarda destek olmak ve teşvik etmektir. Biz onların kabiliyetli olduklarını ve sporda, sanatta, derslerinde başarılı olacaklarını biliyoruz.” dedi.
Program Masa Tenisi ve Spor Malzemelerinin Teslimi ve Hatıra Fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /