Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın kampanyası uygulandı

Dinar’da Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın kampanyası uygulandı
  • 06.02.2019
  • 209 kez okundu

Dinar Yeniyol İlkokulu önünde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası hayata geçirildi

Dinar’da trafikte yaya önceliği bilincinin oluşması için Yeniyol İlkokulu önünde öğrenciler ile birlikte iç işleri bakanlığı tarafından başlatılan kampanya uygulamalı bir şekilde başlatıldı.

 Yeniyol İlkokulu önünde düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkan Vekili Rafet Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Özgür  Taşkın, İlçe Jandarma Komutan vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Levent Keskin,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ceylan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İrfan Yüksel, Belediye Zabıta ekipleri ve daire amirleri katıldı.

Burada Emniyet ekipleri, Belediye Zabıta ekipleri ve öğretmenlerin eşliğinde Yeniyol İlkokulu öğrencileri polis şapkaları ile ellerindeki pankartları kaldırarak sürücüleri durdurdular ve broşür verdiler.

İlçe Kaymakamımız Selami Kapankaya, Belediye ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Yeniyol İlkokulu önündeki İçişleri Bakanlımız tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganı ile 2019 yılı “Yaya öncelikli trafik yılı” ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetlerinin yapılması için yıl boyu devam edecek olan kampanya Dinar ilçemizde uygulamalı bir şekilde gerçekleştirildi.

Araç sürücüleri durdurularak Kaymakam Selami Kapankaya, “Engelli vatandaşımızın karşıdan karşıya geçmesine eşlik etti. Kaymakam Kapankaya, Dinar ilçemizde Sürücüler, ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhaları ile belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlayıp yayalara öğrencilerimize, engelli, hamile ve bebek arabaları gibi vatandaşlarımıza araçlarını durdurarak geçiş hakları vermeleri gerekmektedir. Bu yaptığımız etkinlik kapsamında amacımız hem öğrencilerimizi hem de sürücülerimizi bilinçlendirerek  “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganı ile bakanlığımızın başlattığı kapmaya’ yı burada daire amirlerimiz ile hep beraber uygulamalı bir şekilde farkındalık oluşturarak gerçekleştirdik. ”dedi

Kaynak, Dinar Gündem Gazetesi

Etiketler: /