Dinarda Sokak Hayvanları Yardım Bekliyor
Reklam
Reklam
Reklam

Dinarda Sokak Hayvanları Yardım Bekliyor

Dinarda Sokak Hayvanları Yardım Bekliyor Dinar Belediyesi hizmetleri arasında önceki yıllarda Sevgi Veterinerlik Mobil Kısırlaştırma aracı ilçemize geliyordu

Editor: Haber Editörü
24 Temmuz 2019 - 11:59

Dinarda Sokak Hayvanları Yardım Bekliyor

Dinar Belediyesi hizmetleri arasında önceki yıllarda Sevgi Veterinerlik Mobil Kısırlaştırma aracı ilçemize geliyordu.  Büyük bir otobüs içinde köpekler tedavi ediyordu. Bulundukları ortamdan toplanarak gözetim altına alınan hayvanların, tüm sağlık soruları ızman hekimler tarafından tespit ediliyor ve Yapılan incelemelerin muanenin ardından, kısırlaştırılıp kuduz aşıları ve anti parazitler ilaçları uygulanan hayvanlara kulak küpesi takılarak kayıt altına alınıyordu. 

https://www.youtube.com/watch?v=zKaHfZbAtZc&feature=youtu.be

Dinarlı vatandaşlarımız bu hizmetin Dinar Belediye tarafından devam etmesini istiyor.  Vatandaşlar; İlçemizde dolaşan sokak hayvanları hepimizin gözü önünde git gide çoğalıyor sürü halde geziyorlar tehlikeli hale gelmeye başladılar. Köpeklerin bazıları içler acısı hasta uyuz kaşınıyorlar acıyoruz çünkü bizde bir canlıyız ve hastalık nedir bizlerde biliyoruz.. İnsanların sopayla gezdiğini görüyoruz geceleri, insanları tehdit eden bir sorun oluşturuyor. Dinarda bende dahil bir çok insan rahatsız gerek sosyal medya üzerinden gerek konuşmalarımızda sürekli köpekleri konuşuyoruz çözüm düşünüyoruz. Eğer sokak hayvanları birini ısırır yaralarsa en azından küpeli hayvan kuduz, uyuz veya daha başka hastalıkları yoktur diye düşünürüz yoksa kuduz hastalığı şüpesi ile tedavi göreceğiz. Belediyede çalışan Veteriner Oğuz Başkaya beyin sokak hayvanlarına kudus, uyuz gibi hastalıklar için tedavi uygulamasını bekliyoruz. Köpeklerin Çoçuk parklarında uyudukları görülüyor küçük çocuklara uyuz hastalığı, parazit hastalıkları ve bit pire gibi çeşitli hastalıklar bulaşabilir.” Diye konuştu.

DİNAR GÜNDEM GAZETESİ