Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da Toki İlkokulunda Karne Töreni

Dinar’da Toki İlkokulunda Karne Töreni
  • 18.01.2019

Dinar’da Toki İlkokulunda Karne Töreni

 

Dinar ilçe Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği iki okulda törenle karne verildi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulunda ve Toki İlkokulunda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem karneleri öğrencilere dağıtıldı.

Karne törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, Şube Müdürü Mehmet Ceylan okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

 İlk olarak Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulunda  belirlenen bir sınıfta dağıtılan karne töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş öğrencileri tek tek davet ederek karnelerini verdi. Burada öğrencilerle önce sohbet edip, onlarla şakalaştı.Çeşitli sorular sorup bir süre nasihatte bulundu.

Daha sonra Toki İlkokulu’na geçen Ufuk Taşbaş ve Mehmet Ceylan ile birlikte burada da öğrencilere karnelerini takdim ettikten sonra öğrencilerin tatilde nasıl vakit geçireceklerini dinledi. Takdir ve teşekkür alan öğrencileri tebrik ederek kırık notu olanların üzülmemesi gerektiğini, planlı bir çalışma ile düzeltileceğine inandığını vurguladı.

Tören, Karne ve Sömestr tatili sevincini yaşayan öğrencilerin hep birlikte İstiklal Marşımızı okunmasının ardından son buldu.

Kaynak; Dinar Gündem

 

Etiketler: