Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Dinar’da“Alzheimer Hastalığı İle Yaşam” konulu konferans verildi

Dinar’da“Alzheimer Hastalığı İle Yaşam” konulu konferans verildi
  • 21.12.2018

Dinar’da“Alzheimer Hastalığı İle Yaşam” konulu konferans verildi

Dinar Belediye Başkanlığı ve Ulusal Sosyal Uygulamalı Gerontoloji Derneği tarafından Dinar’da alanında uzman il dışından gelen bir çok bilim insanının katıldığı “Alzheimer Hastalığı İle Yaşam” konulu konferans düzenlendi.

Programa Dinar Belediye Başkanı ve Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanı Saffet Acar, Yakındoğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sevinç Yücecan, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr.İsmail Tufan, Gerontologlar Derneği Başkanı Uzm.Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, İş Adamı Ahmet Acar, Türkiye Yardım Severler Derneği,Buhurcular Huzur Evi Şube Başkanı Aynur Toker, iYİ Parti Dinar İlçe Başkanı Raif Öztürk, Türk Ocakları Dinar Şube Başkanı Hasan Alpars, Şairler Yazarlar Derneği Şube Başkanı Yaşar Sağlam ile çok sayıda bilim insanı, öğrenci ve vatandaş katıldır.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Acar Dinar’da açılması planlanan Alzheimer merkezinin önümüzdeki döneme açılacağını vurgularken “ Her şeye rağmen yaşlılık ve yaşlanma konusundan ülkemizde önde gelen belediyelerden bir tanesiyiz, Dinar gibi küçük bir yerde büyük işler yapıyoruz ve önümüzdeki dönem Bu Alzheimer merkezimizi ilçemize kazandıracağız, ben sırtımı bilime dayadım arkamda Akdeniz Üniversitesinin bilim insanları var” dedi. 

Uzm.Dr. Melih Vural ise yaptığı sunumunda Alzheimer hastalığı hakkında bilgi verirken vatandaşlardan gelen sorularınıda cevapladı.

Programın 10.Türkiye Gerontoloji Ödülleri Töreni ile devam edeceği öğrenildi.

Etiketler: