Başkan İdris Er’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Er, “15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün dünyaya


Başkan İdris Er’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Başkan İdris Er’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Er, “15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün dünyaya göstermiştir ki; halkımız, bağımsızlığı ve milli iradeye sahip çıkmak için nice şehitler ve gaziler vermeye hazırdır” dedi.

Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Er, “Yüzlerce yıldır vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna canını hiçe sayan şehit ve gazilerimiz, ülkemizin bugünlere ulaşmasının en büyük teminatıdır.

Geçmişte bağımsızlığı için çarpışan Türk milleti bugün de devletinin ve vatanının bölünmez bütünlüğüne kast eden terör odaklarıyla mücadele etmektedir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün dünyaya göstermiştir ki; halkımız, bağımsızlığı ve milli iradeye sahip çıkmak için nice şehitler ve gaziler vermeye hazırdır. Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin 100. yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.