Başkan Arıkan’dan Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Arıkan’dan Mevlid Kandili Mesajı Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Başkanı Ali Arıkan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Arıkan mesajında; Peygamberimiz ’in


Başkan Arıkan’dan Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Arıkan’dan Mevlid Kandili Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Başkanı Ali Arıkan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Arıkan mesajında; Peygamberimiz ’in (SAV) fakirin, ezilenlerin ve mazlumun yanında olduğunu belirten CHP İlçe Başkanı Ali Arıkan , "Sevgili Peygamberimiz (SAV) her zaman mazlumun, ezilenin ve fakirin yanında olmuş, gösterişten, büyük saraylardan, göğe meydan okuyan şaşaalı binalardan uzak durmuştur. Peygamberimiz alçak gönüllüğü ile halkının en değer verdiği kişi haline gelmiştir.

Başkan Arıkan; Sevgi, saygı, hoşgörü, doğruluk, dürüstlük, adalet ve hakkaniyet gibi insanı yücelten ahlaki değerlerin en güzellerinin Peygamberimiz'de (SAV) toplandığı dile getirerek, "İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Mevlid Kandili dolayısıyla bir kez daha hatırlayalım ki; barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimizi sözde değil özde anlama zarureti vardır. Bu vesileyle tüm yurttaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Mevlid Kandili'ni en içten duygularımla tebrik ederek hayırlara vesile olmasını dilerim." dedi.

Dinar Gündem Gazetesi