Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Haydarlı Belediye Başkan Adaylarında Son Durum

Haydarlı Belediye Başkan Adaylarında Son Durum
  • 11.01.2019

AKP Afyonkarahisar il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Dinar’da ittifak adayı olarak MHP’li Nihat Sarı gösterildi.

1500 seçmeni bulunan Haydarlı’da henüz kesin aday gösterilebilmiş değil.

Haydarlı’da üç aday adayı ile hızlı bir seçim maratonu yaşayan AKP’de, bu sayı hâlihazırda ikiye düştü.

Mevcut belediye başkanı Kadir Öcel ile Duygu Peker’in adaylık beklentileri devam ediyor. Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve Haydarlı belde teşkilatı arasındaki istişarelerde, yapılan kamuoyu araştırmalarında adayın kim olacağı hâlâ tartışma konusu.

18 Aralık’ta adayını açıklayan ve seçim çalışmalarına erken başlayan CHP, güçlü adayı Şükrü Turan’la seçimi zaferle göğüsleyeceği inancında.

Bölge halkıyla yapılan görüşmelerde, Şükrü Turan’ın sandıktan belediye başkanı çıkma şansının yüksek olduğunu belirten vatandaşlar “Bu seçim geçmiş dönemlerin aksine, sonucu önceden kestirilebilen, net sonuçların olduğu bir seçim.

Şükrü Turan’ın belediye başkanı olmamasını mucize olarak değerlendiriyorum.” dedi.

 

Öte yandan bir başka vatandaş, “özellikle belediyenin yüksek borç gerçeğiyle karşı karşıya olduğunu, bu borçların artarak devam ettiğini” ifade etti.

Yüksek borca rağmen göçün engellenememesinden, istihdam yaratıcı yatırımların gerçekleşmemesinden şikâyetçi olan belde halkı artık değişimden yana.

 

Uzun yıllar Haydarlı’da esnaflık yapan Ferhat Ateş’in MHP’den belediye başkanlığı adaylığını açıklaması, beldenin siyasi mirasına da göz kırpar nitelikte. 1999, 2004, 2009 ve 2014 seçimlerine birden fazla parti ile katılan Haydarlı’da 2019 yerel seçimleri için de şimdiden 3 adayın olacağı kesinleşmiş durumda. Vatandaşların bu konuyla ilgili yorumları ise oldukça ilginç. “Seçimin AKP ve CHP arasında geçeceğini düşünüyorum. MHP’nin de diğer yerlerde olduğu gibi ittifak çatısı altında birleşip AKP adayını desteklemesini beklerdim.” diyen belde sakini, Ferhat Ateş’in kazanma şansını oldukça zayıf görüyor. Seçimin kaderini ise kararsız seçmenlerin belirleyeceği Haydarlı’da, tüm adaylara başarılar dileriz.

Dinar Gündem 

 

 

Etiketler: