Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Isparta’da Kurulan Dinarlılar Derneği Kurumları Ziyaret Etti

Isparta’da Kurulan Dinarlılar Derneği Kurumları Ziyaret Etti
  • 08.01.2019

Isparta Dinar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Dinar’da Bazı Kurum ve Kuruluş  Ziyaret Etti.

Dinar’da ilk ziyaret Dinar Kaymakamı sayın Selami Kapankaya ile başladı.

Dernek Başkanı Celalettin Gürdal ve Dernek kurucu üyeleri ile birlikte Isparta’da kurdukları derneğin amaçlarını faaliyetlerini anlattı. Isparta’daki Dinarlı hemşerilemizin sorunlarını birlik ve beraberlik içerisinde çözmek için dernek kurduk şimdi ise siz çok değerli Dinar Kaymakamımızı ve kurumları ziyaret etmek amaçlı burada olduklarını ifade ettiler. 

İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ise ziyaretine gelen Dernek üyelerine Dernekler çok önemli bir sivil toplum örgütü olduğunu belirtti. Derneklerin amacı için hizmet edilmesi gerektiğini bir şehirde proje üretmeli o şehir için hizmet etmeli, temsil ettiği şehrin sosyal faaliyetlerini örf ve adetlerini korunmak ve yaşatmak amacı ile yardımlaşmak ihtiyaç sahiplerine ulaşarak yardımlaşmayı kolaylaştıracağını söyledi. Dinar’da lavanta Üretimi yapılmaktadır derneğinize destek amaçlı lavanta satışına yön verebilirsiniz ve Dinarlı gençlerden oluşan yöresel kıyafetleri ile halk oyunlarımız ve Dinar Belediye Bandosu tanıtımı yapılabilir diye düşüncelerini bildirdi. Dernek Başkanı Celalettin Gürdal, Bizleri hoş sohbeti ile karşılayan bizler ile fikir ve düşüncelerini paylaşan ve gerekli desteği vereceğini söyleyen İlçe Kaymakamımız sayın Selami Kapankaya’ya teşekkürlerimizi sunarız. Diye konuştu daha sonra Dernek Başkanı ve üyeleri Dinar Belediye Başkanı sayın Saffet Acar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Belediye Başkanı Saffet Acar şunları söyledi. Acar, Isparta’da böyle bir derneğin kurulması bizleri gururlandırdı ve kim Dinarlı kimliği taşıyorsa gerekli desteği vermelidir sizler çok iyi bir yolda ilerliyorsunuz. Isparta’da yaşayan Dinarlı hemşerilerimizin sorunlarını isteklerini bizlere iletebilirsiniz. Derneklerin amacı siyasi bir konjektörü olmamalı diyerek dernekleşmenin hemşerilerimize çok faydasının olacağını düşünüyorum. Diye konuşan Saffet Acar hemen derneğe üye oldu. Tüm Dinarlı hemşerilerimizi bir an önce derneğe üye kayıtlarını yaptırmalarını gerekli desteği vermelerini belirtti. Kendisi de elinden geleni maddi ve manevi destek olacağını söyledi.

Dernek başkanı Belediye Başkanı Saffet Acar’ın bu sıcak ve samimi davranışından derneğe verilecek desteklerinden dolayı çok teşekkür ettiler. Yine ziyaretleri kapsamında Dinar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İrfan Yüksel, Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Can Bekle, Dinar Ziraat Odası Başkanı Cengiz Güçlü ve son olarak’ta Topçu Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Topcu’yu Ziyaret ettiler.

Dinar Gündem 

TAHSİN BAYTAR

 

 

Etiketler: