Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

İYİ PARTİ DİNAR İLÇE YÖNETİMİNDEN BASIN BİLDİRİSİ

İYİ PARTİ DİNAR İLÇE YÖNETİMİNDEN  BASIN BİLDİRİSİ
  • 19.01.2019

İYİ PARTİ DİNAR İLÇE YÖNETİMİNDEN

BASIN BİLDİRİSİ

 Değerli basın, saygıdeğer Dinarlı hemşerilerimiz; 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan; Mahalli İdareler Seçimi’ne iki ay gibi bir süre kaldı. Türk Milleti’nin değerlerinin korunması, geliştirilmesi; dertlerinin tespit edilip çözülmesi için cesurlar hareketinin lideri Meral Akşener’in başkanlığında kurulan İYİ PARTİ’nin Dinar Teşkilatı olarak üç gündür Parti Kurullarımızda “SEÇİME AZIRLIK TOPLANTISI” gerçekleştirdik. Bu toplantıda aldığımız bir kısım kararları, ilkeleri, amaçları ve 31 Mart Yerel Seçime bakışımızı değerli basımımız vasıtasıyla paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nin ilçemize, ülkemize, partilerimize, adaylarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Ülkemizin her köşesinde ve ilçemizde kırmadan, dökmeden, birbirimizi incitmeden saygı ve hoşgörüyü esas alarak; demokrasi şöleni içinde, huzurlu bir seçim geçirmemizi temenni ediyoruz.

İlçemiz ve ülkemiz için beslediğimiz güzel dileklerimizi; İYİLİK temennilerimizi Dinarlı tüm hemşehrilerimize ulaştırmaya çalışan siz değerli basın mensuplarına da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Değerli Basın Mensupları Saygıdeğer Dinarlı Hemşehrilerimiz, Hedefimiz daha iyi bir Türkiye’dir. Hoca Ahmet Yeseviler, Mevlanalar, Hecı Bektaşı-ı Veliler, Yunus Emreler bizim milletimizin sinesinden çıkan İYİ insanlardı. Bu İYİ insanlar, insanlığa iyiliği öğütlediler. Yolumuz onların yoludur… Bu İYİ insanların bu toprakları onurlandırması sonucu, bu topraklarda Büyük Osmanlı Devleti doğdu, dallandı üç kıta’ya yayıldı. “Yaratılanı severim yaratandan ötürü”, diyerek; gittikleri her yere sevgi kültürünü götürdüler. Bizler bu inançla, bu sevgiyle yola çıktık. İYİ’yi anlatacak, İyilikleri artıracak ve İYİ BİR TÜRKİYE’YE ulaşacağız.

Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik, yaşlılarımıza huzur ve güven, milletimize birlik ve beraberlik, kardeşlik getirmek için yola çıktık. İşimiz zor, şartlar çetin biliyoruz. Milletimizin ferasetine inanıyor ve güveniyoruz.   

Büyük bir millet, büyük bir ekonomiyiz.. Çalışacak, üreteceğiz.. Çalışmamızın, ürettiklerimizin karşılığını alacağız.. Birlikte başaracağız. Adil olacak, adaleti sağlayacağız. Mazlumun, haklının yanında, zalimin karşısında olacağız.

Aynı türkülerle oynayan, eğlenen, evlenen; aynı acıları paylaşan, aynı ekmeği bölüşen; aynı ağıtlarla ağlayan bir millet olduğumuzu unutmayacağız… Herkesi kucaklayacağız… Çünkü biz hep birlikte Büyük Türk Milletiyiz. İYİ BİR TÜRKİYE için hep birlikte yola çıkmamız gerektiğine inanıyoruz.

Sayın Basın Mensupları, değerli Dinarlılar; “TÜRKİYE İYİ OLACAK”

Türk milletine güven bizim ilkemiz… Açık ve dürüst olmak, milletimizi atlatmamak, aldatmamak bizim ilkemiz… Çalışarak üretmek, dertlerimize çözüm üretmek bizim ilkemiz… Eleştiriye açık olmak ve özgür düşünceye saygı bizim ilkemiz… Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik hayata taşımak bizim ilkemiz… Bu ilkeler ışığında milli menfaatlerimizi her şeyin önünde tutacağız.

 

 

“TÜRKİYE İYİ OLACAK”

Amacımız, Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve bütünlüğünü korumaktır..  Amacımız, çağdaş medeniyeti yakalamak, gelişmek ve kalkınmış güçlü bir ülke olmaktır. Amacımız, parlamenter sistemi yaşatmak, hukuku sosyal hayatımıza ve tüm kurumlara hâkim kılmaktır. Amacımız inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamaktır. Amacımız, bağımsız, tarafız ve adil bir yargıdır. Amacımız yoksullukla ve yolsuzluklarla etkin bir mücadele etmektir.  Amacımız seksen milyon yurttaşımıza fırsat eşitliği sağlamaktır.

Amacımız sevgi ve saygı dilini yaygınlaştırmak, kardeşliğimizi; birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Bundan dolayı “milletimizin arasına fitne sokarak başarı elde etmek” bizim işimiz olamaz… Yurttaşlarımızı ayrıştırmak, ötelemek, bizden olmayanlara hakaret etmek, küçümsemek bizim işimiz olamaz.  

Öz milletin çocuklarına, milletin bir yarısına “İllet-Zillet” diye hakaret doğru değildir, insanlarımız arasında düşmanlık yaratmaktan başka bir işe yaramaz. Unutmamalıyız ki; bu coğrafyada iç barış gerekir, iç cephemizin güçlü olması gerekir.

Bizim siyasette varlık sebebimiz, milletimizi mutlu ve güçlü hale getirebilmek için hizmet etmektir. Genel Başkanımız Meral Akşenir’in “Milletin arasına fitne sokarak, milletimizin onuruna, şerefine, izzetine dil uzatarak elde edilecek bir başarı, bizden uzak olsun!” sözü tüm siyasilerin şiarı olmalıdır.

Meral Akşener “Bütün şehirleri, ilçeleri, beldeleri kazanacaksın deseler bile bir tek AK PARTİLİ kardeşimin izzetine dil uzatırsam, dilim kurusun… Bir tek MHP’li kardeşimin izzetine söz edeceğime, varsın İYİ PARTİ’ye kilit vurulsun…” Milletçe, Meral hanımın bu sevgi ve hoşgörü diline dikkat kesilmeliyiz. Çünkü, Türkiye bu sevgi diliyle güzel olacak, daha İYİ olacak.

Bizim sevdamız ilçemizdir, bizim sevdamız Türkiye’dir. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.. Allah milletimize huzur, barış, kardeşlik versin… Allah adaletin ve hukukun esas alındığı bir Türkiye özlemimizi gerçekleştirsin.

TÜRKİYE İYİ PARTİ İLE DAHA İYİ OLACAK..

Saygılarımızla…

 

                                                                       İYİ PARTİ İLÇE YÖNETİM KURULU

Etiketler: / / / / / / / / / / /