Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Kaymakam Kapankaya’nın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Kaymakam Kapankaya’nın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
  • 14.03.2019
Atalarımızdan bugüne miras aldığımız uygarlık daima insanı temel almıştır. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu bu anlayışı en güzel şekilde ifade etmektedir. Her alanda gönenç içinde, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşullarından biri sağlıklı bireylere sahip olmaktır. Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. Kanuni Sultan Süleyman’ın ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözü sağlığın değerini en açık biçimde ifade etmektedir.
Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, yaşamın her alanında olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Bu alanda Türkiye de yaptığı yatırımlarla Dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır.
Tıp alanında bu gelişmeler ve ilerlemeler yaşanırken, vatandaşlarımıza erişilebilir, nitelikli ve verimli sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev sağlık çalışanlarına düşmektedir. Değerli Doktorlarımızın ve her düzeydeki sağlık çalışanlarımızın üstlendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretler her türlü övgünün üzerindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada fedakârca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramını” kutlar;
Başarı ve mutluluklar dilerim.
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya