Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Kaymakamlıktan Şehit aileleri ve Gazilerimize İftar Yemeği

Kaymakamlıktan Şehit aileleri ve Gazilerimize İftar Yemeği
  • 22.05.2019

 

Dinar ilçe Kaymakamı Selami Kapankaya, ilçedeki şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi

Dinar Park Ala Konferans Salonunda düzenlenen ‘Şehit Yakınları ve Gaziler İftar Programı’na  Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Başçavuş Levent Keskin, ilçe Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı Müdürü İrfan Yüksel, Sosyal Hizmet Merkezi ilçe Müdürü Mehmet Över, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri  Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Dinar Şube Başkanı Hasan Ceylan, Belediye Meclis üyesi Abdullah Yıldız, şehit aileleri ile gaziler ve yakınları katıldı.

Kaymakam Selami Kapankaya ve eşi Pınar Kapankaya, iftar öncesinde şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenerek tek tek görüşüp, ramazan ayını kutladı. İftar öncesi Müftü Şahin Yaşar Kur’an-ı Kerim okudu.

Ezanın Okunmasıyla oruçlar hep birlikte açıldı. İftarın ardından  şükür duası yapıldı. Daha sonra davetlilere bir konuşma gerçekleştiren Kaymakam Kapankaya, “Bu mübarek ramazan akşamında sizler ile aynı sofranın etrafında bulunmaktan, bizler çalışma arkadaşlarımla birlikte son derece mutluyuz. Değerli şehit yakınlarımız, gazilerimiz biz biliyoruz ki sizler için ne yapsak azdır. Sizlerin bu memlekete olan emeğinizin karşılığı asla ödenmez ödenemez. Onun için bu geceyi şereflendirdiğiniz için buraya kadar geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Bütün bayrak, din uğrunda şehit olan kahramanlık gösteren şehit ve gazilerimizin önlerinde saygıyla eğiliyorum. Hepsini şükranla anıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi gazilerimizi rahmetle anıyorum. Her zaman sizlere kapımız, gönlümüz açıktır, Devletimizin kapıları her zaman açıktır. Sizler için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Hepinizi tekrar teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmanın ardından program son buldu.

Şehit aileleri ile gaziler, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

DİNAR GÜNDEM GAZETESİ 

TAHSİN BAYTAR

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /