Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

KÖYÜMÜZÜN YAŞLILARI KÖYÜMÜZÜN MİSAFİRİDİR

KÖYÜMÜZÜN YAŞLILARI KÖYÜMÜZÜN MİSAFİRİDİR
  • 30.01.2019

KÖYÜMÜZÜN YAŞLILARI KÖYÜMÜZÜN MİSAFİRİDİR
İlçemize bağlı Kınık Köyünde, Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Kınık Köyü Muhtarlığınca ortaklaşa organize edilen, Köy halkından yaşları 70 ve üzeri yaklaşık 20 vatandaşımıza “YAŞLILARIMIZ KÖYÜMÜN MİSAFİRİ” projesi kapsamında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmeye başlamıştır. Bu projedeki amaç yalnız yaşayan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanması, sıcak yemek yiyebilme imkânının sunulması, en azından yemek zamanlarında bir araya gelmelerini sağlayarak yalnız olmadıklarının hissettirilmesi amaçlanmaktadır.
Proje kapsamında verilen ilk akşam yemeğine Kaymakamımız Sayın Selami KAPANKAYA ve Daire amirleri de katılmıştır. Program kapsamında proje yemeğe gelen yaşlı vatandaşlarımız ile sohbet eden hal-hatırlarını soran Kaymakam Kapankaya “ Köyümün Yaşlıları Köyümün Misafiridir. Bu çok güzel bir projedir, elbet bir gün bizde yaşlanacağız. Bu proje ile Yaşlı vatandaşlarımız günlük taze sıcak yeme imkânı sahip oluyorlar, en azından yemek saatlerinde bir araya gelerek yemek yiyip sohbet edip yalnız olmadıklarını hissediyorlar. Bu vesileyle Kınık Köyünde imece usulüyle faaliyete geçirdiğimiz bu projenin yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasına temenni ediyorum.” dedi.
Köy halkından yemeğe katılan yaşlılarımızdan da “. Evde tek başına imkânın olsun olmasın bir kap sıcak yemek yapanın olmayınca, sıcak yemeğin olsa da bir çift sohbet yapacak kimsen olmayınca yalnızlık çok zor, kendimize zor bakıyoruz. Ama sizlerin sayesinde bu şekilde bir araya gelip hem sıcak yemek yeme imkânı buluyoruz, hem de sohbet ortamı ile yalnız olmadığımız hissediyoruz, bu proje parayla alakalı bir proje değil, insanın özelliklede yalnız ve yaşlı insanlarımızın yüreğine kalbine dokunan bir projedir. Sayın Kaymakamıma, muhtarıma böyle bir projesi hayata geçirdiğinizden dolay çok teşekkür ederiz. Allah sizden ve emeği geçenlerde razı olsun” dediler.

Etiketler: