Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Mevlüt Erkaya  Hürriyet Mahallesi Muhtar adaylığını açıkladı

Mevlüt Erkaya  Hürriyet Mahallesi Muhtar adaylığını açıkladı
  • 13.02.2019

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Mevlüt Erkaya hizmet için Hürriyet Mahallesine muhtar adayı oldu.

Yerel seçimler yaklaşırken gazetemize açıklama yapan Mevlüt Erkaya şunları söyledi;

Mahalle sakinlerimiz takdir görür desteklerini esirgemezler ve bu görevi bana layık görürlerse mahallemiz için durmadan çalışıp çabalayıp mahallemizi örnek bir mahalle haline getireceğiz. Kurum ve kuruluşlar ile sürekli iş birliği içerisinde çalışıp gereken bütün hizmetleri mahallemize sağlayacağım. Ben olarak değil biz olarak çalışacağız sürekli azalarım ve mahallelim ile görüşerek fikir alışverişi içerisinde olacağım. Dedi.

Muhtar adayı Mevlüt Erkaya yıllardır yaşamış olduğu mahallesine artık hizmet etmenin zamanının geldiğini düşünerek, mahalledeki vatandaşların ısrar ve destekleri ile bu yola baş koyduğunu söyledi.

Mevlüt Erkaya  mahallesine yapacağı hizmetleri şöyle sıraladı;

1/ Mahallemde eksik olan ve ihtiyaç duyulan çocuk oyun parklarını mahallemize kazandıracağız.

2/ Mahallemiz de ki bozuk olan yolların yama tamirat işlemleri yapılacak.

3/ Talep üzerine eksik sokak lambaları tesbit edilip TEDAŞ ile görüşülüp lambalar yaptırılacaktır.   

4/ Mahallem de yol kanalizasyon ve parke taşı döşeme işlemleri ihtiyaç duyulan yerlere Dinar Belediyesi ile görüşülüp bizzat kendi kontrolüm altında yaptırılacaktır.

5/ Geceli gündüzlü durmayıp çalışıp ev ev dolaşıp yardıma muhtaç olan vatandaşlarımızı tespit edip gerekli kurum ve kuruluşlar ile iş birliği içerisinde sorunlarını gidereceğiz.

6/ Eğer mahalle sakinlerimiz takdir görür bu görevi bana verirler ise soba zehirlenmelerinin önüne geçmek adına yılda bir defa soba kullanan vatandaşlarımızın bacaları muhtarlığımız tarafından temizlenecektir.

7/ Mahallemiz de yaşayan pazara gidemeyen pazar harçlarını taşıyamayan yaşlı vatandaşlarımızı kendi şahsi aracım ile pazara götürüp, alışverişleri bittikten sonra da evlerine tekrar götüreceğim.

8/ Mahallelim ile aramızda muhtar mahalleli ilişkisi değil evlat kardeş ilişkisi olacağının ve bana 7 gün 24 saat ulaşabileceklerinin garantisini ve sözünü buradan veriyorum.

9/ Hastaneye, sağlık ocağına gidip gelemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı şahsi aracım ile götürüp tedavisini yaptırdıktan sonra evlerine kadar götüreceğiz. Rapor almaları gerekir ise çevre illere de şahsi aracım ile ulaşım sağlayacağım.

10/ Orman işletme müdürlüğü ile birlikte çalışarak mahallemiz de ki boş alanların ağaçlandırma ve çiçeklendirme işlemlerini yaparak daha güzel bir mahalle haline getireceğiz.

Mevlüt Erkaya kimdir?

1980 doğumlu olup Hürriyet Mahallesinde ikamet eden, Dinar İlçemizde de 12 yıldır mobilya ve dekarasyon esnaflığı yapan, güvenilen, sevilen, sayılan bir esnafımızdır. Erkaya evli ve üç çocuk babasıdır.  

Etiketler: /