Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Saffet Acar ve Ailesi Yıllardır Dinar’ın Hizmetkarı Oldu

Saffet Acar ve Ailesi Yıllardır Dinar’ın Hizmetkarı Oldu
  • 25.01.2019

Belediye başkanı sayın Saffet Acar ve Eşi Günsel Acar Hanımefendi gece gündüz Dinarlıya ekmek kapısı olabilmek adına tam 10 yıldır mücadele verdiklerini tüm Dinarlı bilmektedir. Eşi Günsel Acar hanımefendi sabahın erken saatlerinde kalkar ve Suçıkan tesislerinde bulunan 2009 yılında ilk faaliyetlerine başlayan Dinar Belediyesi bayanlar meclisi ilçede bulunan dar gelirli aileler, fakir öğrenciler ve bakıma muhtaç hastalara kendi araç ve imkânları doğrultusunda bebek tasarımı, giysi ve eşya toplama, yastık imalatı, yazma ve oya işlemeleri ve bunun yanında düzenledikleri kermesler ile aktif çalışma sergiliyor. Şimdiye kadar birçok aktivite de bulunan bayanlar meclisi, yardıma muhtaç olan vatandaşların adres tespitini yapmak sureti ile sayısız hizmette görev aldılar.

  Yani kısacası

Beşikten Mezara Halkın Yanındalar

 Dinar ilçemizde yeni doğan bebeklerin aileleri ziyaret edilerek küçük altın, beşik, battaniye, ana kucağı, puset gibi bir takım hediyeler verildiğini duyuyoruz. Birde ilçemizde vefat eden vatandaşlarımızın cenaze törenlerinde Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından cenaze yakınlarının hem acıları paylaşılıyor hem de ihtiyaç duyulan taziye çadırı, çay ocağı, sandalye ve taziyeye gelen vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuluyor. Bu yaptıklarını oy amaçlı yapmadığını, Dinar’ı ve Dinarlıyı çok sevdiği için ve çok da değer verdiği için yapıyor.

 Saffet Acar ve ailesi yıllardır Dinar İlçemize hizmet için yarışmaktadırlar. Saffet Acar’ın kardeşi Ahmet Acar, Acarlar Dokuma Fabrikasını yönetirken oğlu Anıl Acar ise Acarlar Vagon Fabrikasını yönetmektedir. Ailenin tüm fertleri Dinar’a ve Dinarlıya hizmet vermek için sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkarak işyerlerinde çalışmakta olan personelleri ile birlikte üretim yaparak Ülkemiz ve Dinar İlçemizin ekonomisine katkı sağlıyorlar. Dinar İlçemiz ekonomisine Saffet Acar ve ailesinin 1 trilyona yakın katkısı olduğu tahmin ediliyor. Birçok işçiye asgari ücret maaşı verilerek sigortaları yapılıyor. Fabrikalarda çalışan personel ise aldıkları maaş ile ilçemiz esnaflarından alışveriş ediyorlar bu da demek oluyor ki Saffet Acar ve ailesinin  Dinar ilçemize anlatılamayacak derece de büyük katkısı vardır.

Dinarlı vatandaşlarımızın da Saffet Acar’ın her zaman yanında olduklarına ve de olacaklarına inanıyoruz.

Dinar Gündem; Özel Haber

Etiketler: / / /