Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

ŞEHİT YAKINLARI ve GAZİLER DEVLET ERKANIYLA İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİLER

ŞEHİT YAKINLARI ve GAZİLER DEVLET ERKANIYLA İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİLER
  • 08.06.2017

Dinar Belediyesi tarafından organize edilen iftar yemeği programında şehit aileleri, gaziler ve devlet erkanı aynı sofrada buluştu. Her yıl olduğu gibi geleneksel bir hale gelen iftar yemeğinde İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Gazi ve Şehit Dernekleri Başkanları İsmail Kumartaşlı ve Hasan Ceylan birer konuşma gerçekleştirdiler.

Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşen iftar yemeğinde devlet ve millet her zaman olduğu gibi bir araya gelerek oruçlarını açtılar. Belediye Kültür Merkezi Düğün Salonunda düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma gerçekleştiren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan şunları söyledi, “Hiç bir gazi ve şehit ailesinin bu tür düzenlenen iftar yemeklerine ve yardımlara ihtiyacı yoktur. Bu yemeğin asıl amacı devletimiz tarafından gazilere ve şehit ailelerine sahip çıkıldığının bir örneğidir” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ise iftar programında yaptığı konuşmasında özellikle bu günlerde Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğe aşırı derecede ihtiyaç duyduğunu, Belediye Başkanı Saffet Acar sayesinde ise bu birlikteliğin en güzel şekilde sağlandığını kaydetti.

Kumartgaşlının sözlerinden sonra kürsiye gelen Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’da her zaman gazilerin ve şehit ailelerinin yanlarında olduğunu, onlar için ne yapılsa az kalacağını kaydederek şöyle konuştu, “Bizim için gazilerimiz ve şehitlerimiz çok önemli. Tüm şehitlerimizin huzurunda saygı ile eğiliyoruz” dedi.

Kaymakam Şahin: Her Zaman Sahip Çıkacağız

Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin Dinar Belediyesinin düzenlediği iftar programında gazilerimize ve şehit ailelerine devletin sonuna kadar sahip çıktığını ve bundan sonra da çıkmaya devam edeceğini belirtti.

Yapılan konuşmalardan sonra ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Musiki Bölümü Öğretim Görevlileri tarafından ilahiler ve semazen gösterileri gerçekleştirildi.

Belediyenin organize ettiği iftar yemeğine, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Ali Azyaman, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kadriye İlhan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Ateş, Emniyet Müdürü Yunus Dinç, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar, gaziler ve şehit yakınları teşrif ettiler.  Kynk: Belediye Bülteni

Etiketler: /