Vali Mustafa Tutulmaz Dinar’da Kimsesiz Engelli Vatandaşa Sahip...
Reklam
Reklam
Reklam

Vali Mustafa Tutulmaz Dinar'da Kimsesiz Engelli Vatandaşa Sahip çıktı

Afyonkarahisar Valimiz sayın Mustafa Tutulmaz Devletin sıcak elini uzattı Yaptığımız Haber üzerine vatandaşın sesini duyan Afyonkarahisar Valisi sayın Mustafa Tutulmaz resmi yazı ile

Editor: Haber Editörü
25 Temmuz 2019 - 10:52

Afyonkarahisar Valimiz sayın Mustafa Tutulmaz Devletin sıcak elini uzattı

Yaptığımız Haber üzerine vatandaşın sesini duyan Afyonkarahisar Valisi sayın Mustafa Tutulmaz resmi yazı ile Dinar Kaymakamlığına talimat verdi.

Dinar’da Geçtiğimiz günlerde kimsesiz engelli Ali Dağdelen’in kaldığı evin Belediyenin aldığı yıkım kararı ile yıkılacağını Dinar Gündem Gazetesi özel haber olarak gazetemizde yayın yapmıştık. Devletimizin sıcak eli hemen uzandı. Afyonkarahisar’da haber sitelerinde de yayınlanan haberimiz kısa sürede yetkililere ulaştı. Afyonkarahisar Valimiz sayın Mustafa Tutulmaz yazılı verdiği talimat ile engelli vatandaşımız Ali Dağdelen yerinde incelendi.  

Dinar Kaymakamı sayın Selami Kapankaya da ivedi bir şekilde kimsesiz engelli vatandaşımız Ali Dağdelen’in kaldığı evi, sağlık durumunu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İrfan Yüksel'i görevlendirerek ekipler tarafından tek tek incelemelerde bulunuldu.

Müdür İrfan Yüksel Devlet kanalı ile ne gerekiyorsa  karşılamaya hazır olduklarını belirtti.

Dinar Belediyesi ise kimsesiz engelli Ali Dağdelen için kalabileceği bir yer belirledi. Belediye lojmanlarında kalması için ev belirlendiğini resmi yazı ile bildirdikleri ancak engelli vatandaş Ali Dağdelen orada bana kim bakar ben bakıma muhtacım yemek banyo gibi burada komşularım yemeğimi getiriyor Hastaneye götürüyor banyomu yaptırıyorlar.  Evden çıkmak istemediğini söyledi.

Dinar Belediyesi geçici bir süreliğine yıkım kararını durdurdu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GxcBWFk62nA

Gazetemiz kimsesiz engelli Ali Dağdelen’i evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Yaptığımız haberden çok mutlu olan ve teşekkür eden Ali Dağdelen şunları ifade etti.

Kimsesiz engelli vatandaş Ali Dağdelen; “Öncelikle Dinar Gündem Gazetesine sesimi duyurmam da yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim.  Afyonkarahisar Valisine benimle ilgilendiği için teşekkür ediyorum. Sosyal Hizmetlerden yardım bekliyordum geldiler. Vali Bey bizimle ilgilendi. Dinar Kaymakamımıza da ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum. Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya da ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum. Yıkım kararınının bir süreliğine de olsa durdurulduğu için çok teşekkür ediyorum. Kaymakam Beyimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından memur gönderdi. Geldiler ben onlara taleplerimi bildirdim. Ben evimin tamiratını istiyorum. Buradan kesinlikle çıkmıyorum ve gitmiyorum. Belediyemiz lojmanlardan yer gösterdi ama ben orada yalnız yaşayamam. Ben ancak burada konu komşumun yardımıyla yaşıyorum ve burada yaşamaktan da mutluyum.”diye konuştu

Dinar Gündem Gazetesi

Tahsin Baytar