Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Vali Tutulmaz Kınık Köyünde, Bir Kap Sıcak Yemek Bir Parça Mutluluk

Vali Tutulmaz Kınık Köyünde, Bir Kap Sıcak Yemek Bir Parça Mutluluk
  • 11.02.2019

Bir Kap Sıcak Yemek Bir Parça Mutluluk

– 11 Şubat 2019 Pazartesi

Afyonkarahisar Valisi sayın Mustafa Tutulmaz  AKÜ Rektörü sayın Mustafa Solak ve beraberindekiler ile birlikte,  Dinar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Kınık Köyü Muhtarlığı anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. “Yaşlılarımız Köyümüzün Misafiri” adlı proje ile yaşları 70 ve üzeri olan 20 vatandaşa sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veriliyor.
Dinar ilçesine bağlı Kınık Köyünde hayata geçirilen proje de amaç; yalnız yaşayan vatandaşların, ihtiyaçlarını karşılamak, sıcak yemek yiyebilmelerine olanak sağlamak ve en önemlisi de yemek zamanlarında birlik ve beraberlik oluşturarak hoş muhabbet ortamı içerisinde yalnızlıklarını giderebilmek.
Proje hakkında bilgiler veren Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Bir kapta olsa sıcak yemek yeme imkânı bulan ve o yemek sırasında da sohbet edecek insanlarla bir arada olan yaşlı vatandaşların projeden oldukça memnun olduğunu ifade etti.
Bu Proje Yaşlılarımızın Kalbine Dokunuyor
Proje kapsamında yaşlılara verilen hizmeti yerinde inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz; “Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır. Onlara hizmet etmek ve onların istek ve ihtiyaçlarını yerine getirmek bizleri asli vazifeleri arasında yer almaktadır. Zaten Allah ömür verirse bir gün bizlerde yaşlanacağız. Onun için yaşlılarımıza çok iyi davranmalı ve onların her zaman yanında olmaya gayet etmeliyiz. Bu güzel hizmet sayesinde de yaşlılarımız hem sıcak yemek imkânına kavuşmuş hem de yemek zamanlarında yalnızlıklarını paylaşabilecekleri arkadaşları bulmuş oluyorlar. Ben bu anlamda yaşlılarımızın kalbine dokunan ve yaşlılarımızı daha mutlu yapan projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.
Vali Mustafa Tutulmaz Kınık Köyü programı kapsamında köy sakinleriyle de bir araya gelerek istek, talep ve önerilerini dinledi.

Etiketler: /