Bugün: - Dinar Gündem Gazetesi

Vatandaşın Evinde Yaşadığı Olay

Vatandaşın Evinde Yaşadığı Olay
  • 13.01.2019

Dinarlı bir vatandaş gazetemize başından geçen olayı anlatarak kendi yaşadığı olayı gazetemiz aracılığıyla halka duyurmak istedi.

İlçemizde  elektiriğin kesilip ardından anlık gelen yüksek voltaj yüzünden televizyon, buzdolabı gibi birçok elektronik eşyaların bozulduğu halkımızın da bozulan eşyasını ilçemizde ki bir elektronik cihaz tamircisine götürüp para ile yaptırdığı öğrenildi. İlçemizde vatandaşımızın yaşamış olduğu olayda vatandaşımız şunları söyledi.

Vatandaş; Bugün yaşanan elektrik kesintisinde 186 Elektrik arıza hattını arayarak planlı bir kesinti olup olmadığı sorduğumda planlı bir kesintinin bulunmadığını bildiren müşteri hizmetlerine 1-2 ay kadar önce de yaşanan elektrik kesintisinde televizyonun kartının yandığından bahsettiğimde ise 186 OSMAN GAZİ Elektrik arıza hattı müşteri hizmetleri de aynen şu şekilde bir açıklamada bulundu:

“Yaşamış olduğunuz durumdan dolayı üzgünüz, ZARAR GÖREN EŞYALARINIZ BİZDEN KAYNAKLI OLDUĞU TAKDİRDE 10 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE KURUMA GİDİP YAZILI DİLEKÇEDE DE BULUNABİLİRSİNİZ. ZARAR ZİYAN TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ.”

Bu sorun herkesin başına gelen büyük bir problemdir. Planlı kesinti yaşanacağı anons ve duyurusu yapıldığında elektriğe bağlı elektronik aletlerin fişi çekilerek elektrik geldiğinde yüksek voltajın gelmesi önlenebileceği gibi planlı kesinti duyurusu yapılmadan yaşanan kesintilerde de 10 iş günü içersinde OSMAN GAZİ Elektrik kurumuna yazılı başvuruda bulunarak zarar ziyan talebinde bulunulduğunda zararın kurum tarafından karşılanacağı açıklandı. Bu konuda mağdur olan vatandaşların bilinçlendirilmesi için lütfen gazeteniz de yayın yaparsanız sevinirim. Dedi.

Haber; Dinar Gündem Gazetesi

Etiketler: / / /