ATATÜRK`E DİL UZATMAK NEDİR?
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ATATÜRK`E DİL UZATMAK NEDİR?

Eğitim-İş Dinar İlçe Temsilcisi ÇELİK, ATATÜRK’e uzatılan dil hakkında konuştu. Türkiye'nin laik bir ülke

Editor: Haber Editörü
25 Temmuz 2020 - 03:34

ATATÜRK`E DİL UZATMAK NEDİR?
Eğitim-İş Dinar İlçe Temsilcisi ÇELİK, ATATÜRK’e uzatılan dil hakkında konuştu.
Türkiye'nin laik bir ülke, yönetim biçiminin de cumhuriyet olmasını içine sindiremeyenler ne yazık ki tüm şovlarını din ve Cumhuriyet karşıtlığı üzerinden yapmaya başlamıştır.
Bunun son ve en kabul edilemez örneği, Ayasofya'daki skandallar zinciri olmuştur.
Bağımsızlık mücadelemizin resmi belgesi olan Lozan Antlaşması'nın yıldönümü nedeniyle Anıtkabir'i ziyaret etmek isteyen yurttaşlar "ilaçlama yapılıyor" denerek barikatların ardına itilirken, Ayasofya'daki cuma namazı için pandemi yokmuşçasına yapılan organizasyon manidardır. Tarikatların temsilci yollayarak boy gösterdiği organizasyon, ne yazık ki sadece ranta çevirdiği bir şov olmakla kalmamış, laiklikle hesaplaşmaya dönüşmüştür.
Sanki yıl 2020 değilmişçesine, bir devlet yöneticisi değil de TRT'nin Osmanlı konulu dizilerinden birinde oynuyormuşçasına minbere elinde kılıçla çıkan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhuriyet düşmanlarına rahmet, kurucularına lanet okumuştur!
Sahibinin sesi olan Erbaş, "Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar" diyerek isim vermeden Atatürk'e dil uzatmıştır.
Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz:
Atatürk'ün kurduğu devlette memur olan bir şahıs, Atatürk'e dil uzatamaz! Atatürk ve silah arkadaşları olmasa belki bu coğrafyada bir daha namaz dahi kılınamayacağını idrak edemeyen bir şahıs, bu aziz milletin şanlı tarihi hakkında ileri geri konuşamaz. Aile içinde "üvey" olan kadınların kimlere "helal" olduğu gibi sapkınlıkları fetva diye yayınlayan, kendi devletin bütçesinden aslan payını alıp, lüks zırhlı aracına binerken israfın ne kadar günah olduğundan dem vuran Diyanet İşleri Başkanı, bu son konuşmasıyla bardağı taşırmamış, kırmıştır!
Haddini, kendini, yaşadığı ülkenin yakın tarihini bilmeyen Diyanet İşleri Başkanının takdirini YÜCE TÜRK MİLLETİNE BIRAKIYORUM!

Eğitim-İş Dinar İlçe Temsilcisi Fırat ÇELİK

Dinar Gündem Gazetesi 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..