Başkan Bağırkan’dan Mevlid Kandili Mesajı
Reklam
Reklam

Başkan Bağırkan’dan Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Bağırkan’dan Mevlid Kandili Mesajı Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında “Mevlid Kandili’nin olduğu gece Peygamb

Editor: Haber Editörü
16 Ekim 2021 - 21:20

Başkan Bağırkan’dan Mevlid Kandili Mesajı

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında “Mevlid Kandili’nin olduğu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in âlemleri şereflendirdiği gecedir. Peygamberler zincirinin son halkası olan Peygamberimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli olayıdır” diyen Bağırkan, “Yüce dinimiz tüm insanlara kucak açarak iyi ahlâkı, doğruluğu, barışı ve hoşgörüyü esas almıştır. İnsanlığı cehalet, kin, düşmanlık ve zulümden kurtaran son semavi din İslamiyet, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz aracılığı ile yayıldı.
Yüce Allah’ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, peygamber halkasının son temsilcisi olan Peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İslam ülkelerin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde Peygamberimizin sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.
Dinimizin bütün güzelliklerini Peygamberimizde görmek mümkündür. Peygamberimiz sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır. Bu duygularla, maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum.
Dinar halkının ve İslam âleminin “Mevlid Kandilini” en içten dileklerimle kutlar, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa sağlık ve esenlikler getirmesini temenni ederim” dedi.

Dinar Gündem

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..