Başkan Bayram Ceylan’dan Gaziler Günü Mesajı
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Bayram Ceylan'dan Gaziler Günü Mesajı

Dinar S.S 16 nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ceylan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetinden dolayı bir mesaj yayımladı. 

Editor: Haber Editörü
18 Eylül 2019 - 12:20

Başkan Bayram Ceylan'dan Gaziler Günü Mesajı

Dinar S.S 16 nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ceylan 19 Eylül Gaziler Günü münasebetinden dolayı bir mesaj yayımladı. 

Başkan Bayram Ceylan Mesajında;Bayram Ceylan , şehit ve gazilerin en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmediğini, Türkiye halklarının her zaman onur kaynağı olduğunu belirtti.

Başkan Bayram Ceylan, “19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri de minnet ve şükranla andıklarını kaydetti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Gazilik’ ünvanıyla onurlandırıldığı ifade eden Başkan Ceylan, “Sakarya  Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı’ verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Türk halkı olarak bugün de vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ile yad etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları bu özel gününde unutmamalıyız. Yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum. Değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bayram Ceylan

Dinar S.S 16 nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..