Başkan Duygu Peker Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı
Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Duygu Peker Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı

Tüm İslam aleminin bu müstesna günleri barış, huzur ve kardeşlik duyguları içerisinde kutlamalarını ve bayram coşkusunu tüm yoğunluğuyla yaşamaları en büyük dileğimizdir.

Editor: Haber Editörü
10 Ağustos 2019 - 19:16

Tüm İslam aleminin bu müstesna günleri barış, huzur ve kardeşlik duyguları içerisinde kutlamalarını ve bayram coşkusunu tüm yoğunluğuyla yaşamaları en büyük dileğimizdir. Kurban Bayramı, Hz. İbrahim kıssasında da görüldüğü gibi insanın en çok sevdiği şeyden vazgeçmesiyle Yüce Allah’a en derin ve samimi hislerle yaklaşmasının adıdır. Kurban ibadeti zekat ve fıtır sadakası vermek gibi bir takım ibadetlerden daha fazla fedakarlık ve adanmışlık gerektirir. Takva ve ilahi emre itaatte Kurban, Yüce Yaratıcımız için en güzel bir sınav vesilesidir. Aynı zamanda verilen nimetlere karşı bir şükür olan bu ibadet ile günahlardan arınmamız, Rabbimizin rızasını kazanmamız için büyük bir fırsattır. İslamiyet sadece kendi mensuplarına değil bütün insanlara hangi dinden olurlarsa olsunlar Kurban eti vermeyi hoş görmüştür. Hz. İbrahim’in geleneğinden bu güne kadar uzanan ve toplumsal kaynaşmayı toplumun tüm fertlerini yayan Kurban ibadeti, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları da aşılar.

Bu vesile ile, Kurban Bayramı’nın dünyaya ve ülkemize huzur ve barış getirmesi temenni eder, tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayram’ını en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluk dileklerim.”
Duygu Peker

Haydarlı Belediye Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..