Başkan Sarı’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı
Reklam
Reklam

Başkan Sarı’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanımız Nihat Sarı yayımladığı

Başkan Sarı’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı
Editor: Haber Editörü
04 Aralık 2021 - 19:01

Başkan Sarı’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
 Belediye Başkanımız Nihat Sarı yayımladığı mesajında; "5 Aralık kadın hakları günü; 5 Aralık 1934′de “Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabulü ile bu tarih kadın hakları günü olarak kutlanmaya başlamıştır. 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘’Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın’’ sözü ile kadınlarımızın önemini ve değerini en iyi şekilde açıklamıştır. 
Kadınlara yönelik her türlü şiddet, ayrımcılık ve istismara karşıyız. Biliyoruz ki kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesi demokrasinin en güzel örneğidir. Yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımız ülkemizi aydınlatmaya ve toplumsal ilerlemenin gücü olmaya devam edeceklerdir.
Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek’in önderliğinde tüm ilçelerimize açılan Kadın Kültür Evlerinde kadınlarımız el emeklerini sanata dönüştürerek üretime her zaman olduğu gibi destek oluyorlar. Bizlerde belediye olarak her zaman kadınlarımıza desteğimizi sürdürüyoruz. 
Bu duygu ve düşüncelerle sadece bugün değil her gün değer verilmeyi hak eden kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutlar, saygılar sunarım." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..