Başkan Sarı’dan 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü Mesajı
Reklam
Reklam

Başkan Sarı'dan 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü Mesajı

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 5 Aralık Dünya Mühendisler günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Editor: Haber Editörü
05 Aralık 2021 - 12:26

Başkan Sarı'dan 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü Mesajı


Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, 5 Aralık Dünya Mühendisler günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı mesajında; “Mühendislik mesleği günümüze kadar insanlığın karşılaştığı sorunları çözmekte ve geliştirmekte önemli bir rol oynayan meslektir. Bu mesleğin de birçok alt dalları bulunuyor. 
İnsanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli yapılar olan; Yol, köprü, bina, peyzaj, çevre gibi şehircilik ve imar dışı alanların ilkeleri, bayındırlık, tarım, beslenme gibi gıda, fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik, fen, uçak, gemi, otomobil, motor, iş makinaları gibi teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış, belli bir eğitim görmüş olan mühendislerimiz, insanlığa en iyi şekilde hizmet etmektedir.  
Modern anlamda mühendis, teorik bilgiyi, pratik bilgiye dönüştürme sanatıdır. Bende bir İnşaat Mühendisi olarak vatandaşlarımıza yıllarca inşaat alanında hizmet sunmanın gururunu yaşadım. Şuanda ise İnşaat Mühendisi bir Belediye Başkanı olarak ilçemizin modern ve yaşanabilir bir ilçe olması adına güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu vesile ile bulundukları ortamın, yaşadıkları çevrenin, imarına, gelişmesine, güzelleşmesine ve kalkınmasına katkıda bulunan, en kötü koşullarda bile ilkelerinden taviz vermeyen tüm mühendislerimizin ve değerli meslektaşlarımın 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Dinar Gündem Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..