Dinar’da Aladdin Turan, Muhtar Niyazi Yılmaz Hakkında iddialarda...
Reklam
Reklam
Reklam

Dinar'da Aladdin Turan, Muhtar Niyazi Yılmaz Hakkında iddialarda bulundu

Dinar ilçemize bağlı Bombacı Gazi Mehmet Çavuş Mahallesinde 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Muhtar Adayı Aladdin Turan Açıklamalarda bulundu. Gazi Mehmet Çavuş Mahallesinde Muhtar adayı Aladdin Turan girdiği 31 Mart yerel seçimlerinde aday olduğu mahallesinde seçimi kaybetti. Gazi Mehmet Çavuş Mahallesi Mevcut Muhtarı Niyazi Yılmaz 31 Mart Seçimlerinde mahallenin verdiği oylar ile muhtarlığı kazandı.

Editor: Haber Editörü
09 Eylül 2019 - 17:51 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 18:18

Dinar’da Aladdin Turan, Muhtar Niyazi Yılmaz Hakkında iddialarda bulundu

Dinar ilçemize bağlı Bombacı Gazi Mehmet Çavuş Mahallesinde 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Muhtar Adayı Aladdin Turan Açıklamalarda bulundu.

Gazi Mehmet Çavuş Mahallesinde Muhtar adayı Aladdin Turan girdiği 31 Mart yerel seçimlerinde aday olduğu mahallesinde seçimi kaybetti. Gazi Mehmet Çavuş Mahallesi Mevcut Muhtarı Niyazi Yılmaz 31 Mart Seçimlerinde mahallenin verdiği oylar ile muhtarlığı kazandı.

 

Muhtar adayı olan Aladdin Turan Dinar Gündem Gazetesi sahibi Tahsin Baytar’a seçim sürecinde neler yaşandığını ve seçimden sonra mahallesine 5 aylık süreç içerisinde neler yapıldığı ile ilgili bazı iddialarda bulundu.

 

Dinar Gündem Gazetesine konuşan Muhtar adayı Aladdin Turan şunları söyledi. Aladdin Turan; “Şimdi sayın basın şimdi sayın basın biz öncelikle 31 Mart'ta geldiğimizde mahallenin ilk etapta tapularını vereceğiz. Kentsel dönüşüme katacağız yaşanabilir bir mahalle haline getireceğimize söz verdik çünkü söz vermemizin sebebi. Şu anda mevcut milletvekilimiz Dinamızın milletvekili mahalle hepimizin mahallesi eroin kokain diğer işler bizim mahallemizde çok meşhur ve her şeyden öncesi de yaşanabilir bir mahalle değil sokakları yok lambası yok Asvaltı yok. Çocuklarımızın oynayabilecek iyi bir sahası yok oyun parkı da yok. seçimden önce İki direk  dikip te vatandaşın tarlasına direkler değil çocukların oynayabileceği küçük bir halı saha gibi veleybol sahası gibi yerler istiyoruz bunlara söz verdiler.

Şimdiki mevcut olan muhtarımız mahallemizin muhtarı Niyazi bey seçim günü Facebook’ta bir video paylaştı nasıl paylaştı 17.000 metre şu anda ki mevcut vatandaşlarımızın oturmuş olduğu evlerinin bulunmuş olduğu tarla tapusu Ahmet İpek'indi. Ahmet İpek 2 yıl önce bana Aladdin Turan'a sattı, yerlerini ben buna karşılığı tapuları dağıtacağım diye söz verdim Niyazi bey de dedi ki seçimlerde Ahmet beyle birlikte Ahmet amca sen bu yerleri satmadın. Satmadım Oğlum birlikte dağıtacağız birlikte dağıtacağız diye söz verdiler.

Hani nerde bu tabular? Niye dağıtmıyorlar? Nerede bu tapular?” diye konuştu

Resmiyette bu tapular senin üzerinde mi diye sorduğumuzda. Aladdin Turan;  Resmiyette tapu Fatma Turan’ın üzerinde benim hanımın üzerinde. Resmiyette tapu benim üzerimde bunlar milleti kandırdılar. Seçim günü facebook’ta video olarak yayınladılar.  Hadi yayınlamadık desinler ispatlayalım veya niye yayınladılar onu? Gerekçe neydi? Milleti vatandaşımı kandırdılar? Vatandaşı niye kandırdılar böyle şeyler ile? Bir ikincisi biz söz verdik Muhtar seçilseydik azalarımızla birlikte muhtarlık maaşını her ay 10 fakir aileye yiyecek dağıtacaktık. Bunlarda söz verdiler kime dağıtmışlar? Ne yaptılar? Ne yapıyorlar?

Ben çocuk parkından bahsettim mahallemizde bir tane çocuk parkı yok dedim. Bunlar yapacağız dediler niye yapmıyorlar?

Kale direkleri vardı ne oldu o kale direkleri? Seçim arası dikildi de 10 gün sonra söküldü.

Bunlar ne oldu neden böyle yapmacık yapıyorlar mahalle için neler yapıldı? mevcut muhtarımızın altıncı yılı eleştiri değil bir vatandaş olarak Bir mahalle sakini olarak bunu isterim mahallemizde camimiz yok cami yok namaz kılacak camimiz yok prefabrik camimiz var oda Ramazan'da açılıyor vatandaşlarımız geliyor namazını kılıyor.

 Biz şu anda Dinar’da Mahallesi en eski olan Dere mahallesi yeni adıyla Mehmet Çavuş mahallesi bir tane camimiz dahi yok utanmamız lazım bundan bir cenazemiz oldu mu ya, Pınarbaşı camiisine gidiyoruz ya da Tekke Camisine gidiyoruz.

Bunun ezikliğini yaşıyoruz. niye bunlara çözüm yok? niye aramıyor sadece muhtar seçilince Mazbata alınca olmayacak çalışacaksın kardeşim. Çalışacaksın biz söz verdik yapamasaydım ilk yıldan istifamı ederdim. Bunları yapamasaydım ilk istifam ederdim. He şunu da demek istiyorum ben bu saatten sonra bana gelecek yani altın tepside muhtarlık senin olacak diyecek değil bundan sonra muhtar adayı da değilim ama o mahallenin sakinleri olarak vatandaş olarak her zaman arkalarında takipteyim.” Diye konuştu

Dinar Gündem Gazetesi İmtiyaz sahibi Tahsin Baytar, ‘yani Muhtarlığı kazansaydın tapuları bedava verecek miydiniz? Diye sorduğunda Aladdin Turan, “ Söz vermiştim Nihat beye de söz vermiştim sorabilirler ama yine dağıtacaktım ben Son seçimde video görüntülerini atmasalardı ben yine verecektim,  o video görüntüsü beni üzdü yanlış.  herkesi kandırdılar ve yahut’da Nİyazi bey gelecek şimdi benden tapusunu alacak dağıtacak başka çaresi yok değilse Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağım hiç olmasa yeşil alan olur.”Diye konuştu

Muhtar Niyazi Yılmaz’ın  Cevap Hakkı Vardır

Gazi Mehmet Çavuş Mahalle Muhtarı Sayın Niyazi Yılmaz’ın Gazetemize cevap hakkı vardır. Her zaman telefonumuz açıktır. Muhtar Niyazi Yılmaz, Aladdin Turan’ın iddiaları karşısında konuşmasını da aynen yayınlayacağız.

Dinar Gündem Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..