Dinar’da Çocukluk Arkadaşını Evine yerleştirdi
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Dinar'da Çocukluk Arkadaşını Evine yerleştirdi

Dinar ikamet eden Bayram Bozok, çocukluk arkadaşı Mehmet Akkaya'yı huzurevinden alıp, evinin birinci katına yerleştirdi.

Editor: Haber Editörü
08 Ekim 2019 - 00:20 - Güncelleme: 08 Ekim 2019 - 00:30

Dinar ikamet eden Bayram Bozok, çocukluk arkadaşı Mehmet Akkaya'yı huzurevinden alıp, evinin birinci katına yerleştirdi

Dinar'a bağlı Tugaylı köyünde ikamet eden ve yaklaşık 20 yıl önce eşini kaybeden Mehmet Akkaya, uzun yıllar çiftçilik yaparak hayatını sürdürdü. Yaşlılığın vermiş olduğu rahatsızlıkları nedeniyle Buhurcular Huzurevi'nde kalmaya karar verdi.

Huzurevinde kalmak için huzurevi yetkilileriyle görüşme yapan Mehmet Akkaya daha sonra burada kalmaya başladı. Mehmet Akkaya'nın çocukluk arkadaşı olan emekli polis memuru Bayram Bozok ile kızı Sabır Atik durumu öğrenince huzurevine gitti.

Mehmet Akkaya'yı ziyaret eden Bayram Bozok ve kızı, kendisini evlerinde konuk etmeyi teklif etti. Sabır Atik, Dörtyol Mahallesi'ndeki müstakil 3 katlı evinin birinci katını misafirhane olarak hazırladığını, akrabalarından yaşlı veya yardıma muhtaç birini evine yerleştirmeyi planladığını söyledi. Çocukluk arkadaşı ve kızının ısrarlarına dayanamayan Mehmet Akkaya, arkadaşı ve kızının evinde kalmayı kabul etti.

Mehmet Akkaya daha sonra Bayram Bozok ve kızının evine gitmek üzere huzurevinden ayrıldı. Çocukluk arkadaşı Bayram Bozuk ve kızı Sabır Atik ile yaşama başlayan Mehmet Akkaya çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Emekli Polis Memuru Ramazan Bozok ve Kızı Sabır Atik bu yaptıkları hareketle arkadaşlığın önemini ve aynı zamanda da vatandaşların takdirini topladı.

Özel Haber 

Tahsin Baytar, Dinar

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali gunes
  7 ay önce
  Iste insanlik iste durustluk bu davranislarindan dolayi kutluyorum kendilerini tskkrlr yapilmasi gereken budur iste tekrar tskkrlr
 • Mustafa TURHAN
  7 ay önce
  Çok gururlandım. Geçmişimiz de huzur evi ve bakım evi gibi bir deyim yok. Yeni nesillere aktarılması konusunda hepimize çok büyük düştüğü kanaatindeyim. Bayram BOZOK Beyefendi bir kere daha kutluyor sağlıklı ve mutlu nice güzel yaşlar diliyorum.