Dinar’da Kovid 19 salgını ile mücadele kapsamında sokağa...
Reklam
Reklam

Dinar'da Kovid 19 salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması

81 il ve ilçelerde olduğu gibi Dinar’da, İç İşleri Bakanlığının 81 il Valiliğine Kovid 19 salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı. Dinar’da ilk defa çok sessiz bir arife günü yaşandı. Geçtiğimiz bayramlarda arife günleri,

Editor: Haber Editörü
23 Mayıs 2020 - 16:51

81 il ve ilçelerde olduğu gibi Dinar’da, İç İşleri Bakanlığının 81 il Valiliğine Kovid 19 salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı. 
Dinar’da ilk defa çok sessiz bir arife günü yaşandı. Geçtiğimiz bayramlarda arife günleri, marketler, pazarlar, tuhafiyeciler ve diğer bütün işletmeler hınca hınç dolu olurken bu bayramda adeta sessizliğe büründü. 
Arife günü ilçemizde sadece kasaplar, marketler, baklava satışı yapanlar, manavlar ve kuruyemişçiler açık kaldı. Belirlene süre zarfında vatandaşlarımız en yakın yürüme mesafesinde olan yerlere giderek gerekli bayram alış verişlerini yaptılar. 
Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ise 7/24 görevi başındaydı. Arife günü polisler ilçenin muhtelif yerlerinde bekleyerek, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan, aracıyla soka çıkanlara gerekli cezai işlemleri uyguladılar.

2020/05/2020-05-23-16-54-56.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..