Dinar’da Yaklaşık 20 Köyde İmam Yok!
Reklam
Reklam

Dinar’da Yaklaşık 20 Köyde İmam Yok!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dinar İlçe Yönetimi Dinar'da ki İmam eksikliği ile alakalı açıklama yaptı. CHP Yönetimi, 'Dinar’a bağlı yaklaşık 20 köyde İmam  

Editor: Haber Editörü
10 Mart 2021 - 18:10

Dinar’da Yaklaşık 20 Köyde İmam Yok!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dinar İlçe Yönetimi Dinar'da ki İmam eksikliği ile alakalı açıklama yaptı. CHP Yönetimi, 'Dinar’a bağlı yaklaşık 20 köyde İmam  olmadığı için CHP Dinar İlçe Örgütünün köy gezilerinde,köyde yaşayan vatandaşlar Camilerinde  dini vecibelerini yerine getirmekte sıkıntı çektiklerini,çoğu zaman Ezan okunmadığını,merkezi sistemden ezan okunduğunu,vakit namazlarını başkalarının kıldırdığını,  köylerdeki cenaze namazlarını kıldırmak için imam aradıklarını dile getirmişlerdir.

Diğer siyasi partililere de bu durumu bildirmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını,hala mağdur olduklarını ifade etmişlerdir.

Bütçeden Diyanet İsleri Başkanlığına ciddi bir ödenek ayrılmasına rağmen bu eksikliklerin devam etmesi manidardır.

Geçtigimiz günlerde Afyonkarahisar İlimizi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ziyaret ettiğinde Dinar’dan katılan siyasi temsilcilerimiz köylerdeki imam eksiğinin tamamlanması için bir talep veya istekte bulunmuşlar mıdır?

CHP Dinar İlçe Yönetimi olarak yetkililerden bu köylerimizdeki Camilerimize bir an önce atamaların yapılmasını ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz.

Bu vesile ile tüm islam aleminin Miraç Kandilini kutlarım.Bu sorunların çözülmesi için de adım atılmasını beklediğimizi ifade etmek isterim.'dedi

Dinar Gündem Gazetesi

Tahsin Baytar

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Soner Özdemir
    1 ay önce
    CHP İKTİDARINDA CAMİLER İMAMSIZ KALMAYACAK ...Her vatandaş dini vecibesini rahatlıkla yerine getirecektir...